У харківському Будинку художника відкрилася виставка «Мистецтво крізь призму війни»
19 грудня 2022 18:01 Культура
У харківському Будинку художника відкрилася виставка «Мистецтво крізь призму війни» За час повномасштабної війни у Будинку художника презентували вже четверту «живу» експозицію, тематика якої цього разу присвячена святу Різдва.

На виставці представлені арт-об'єкти понад 50 живописців, графіків, скульпторів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усієї України, які відтворюють військові реалії.

Доробки з колекції «Щоденник війни» для показу на виставці надав і народний художник, голова Харківської організації Національної спілки художників України Віктор Ковтун.

«Ми продовжуємо нашу творчу діяльність, незважаючи на війну, зображуємо понівечений Харків, представляємо твори в Києві та організовуємо ось такі тематичні виставки», - зазначив він.

Участь у заході також взяв міський голова Ігор Терехов. У вітальному слові мер відзначив символічність відкриття виставки саме у День Святого Миколая та важливість фіксації художниками наслідків російської військової агресії проти України.

«Робота художників під час війни - надважлива та знакова, адже всі ваші твори обов'язково побачать майбутні покоління. І, повірте, вже зараз вони надихають наших військових та все суспільство на героїчні подвиги та добрі вчинки. Велика вам подяка за це, люди мистецтва», - підсумував Ігор Терехов.

До відкриття виставки один із ескпонатів подарував Харкову художник Станіслав Дрокін. Композиція «Незабудька» як символ незламності українського народу представлена у вигляді синіх титанових квітів на опорній металевій гілці, виготовленій з уламка ракети.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини