У харківському метро планують впровадити оплату проїзду банківськими картами
09 грудня 2019 14:43 Інфраструктура
У харківському метро планують впровадити оплату проїзду банківськими картами Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов і старший директор зі стратегічного партнерства в країнах СНД та Південно-Східної Європи «Visa Україна» Євген Лісняк сьогодні, 9 грудня, підписали Меморандум про співпрацю.

Документ передбачає спільну реалізацію і впровадження «розумних» рішень у сфері безготівкового розрахунку в Харкові.

«Нам приємно, що компанія «Visa» є партнером міста в сфері переходу на систему безготівкових платежів. Ми розуміємо, що за цим майбутнє. У нас вже є програми, які ми реалізуємо спільно з вами, і сьогоднішній меморандум стане імпульсом для розвитку нашого подальшого і перспективного співробітництва. Таким чином ми закладемо основу, яка в майбутньому принесе Харкову платоспроможність та процвітання», - підкреслив Ігор Терехов.

В якості пілотного проекту планується впровадити безготівкову оплату проїзду в громадському транспорті, починаючи з метрополітену. І тому Харківська міська рада, інвестор проекту «Eticket» і компанія «Visa» додадуть функціонал безконтактної оплати на вже встановлених валідаторах станціях метро. Надалі можливість оплачувати проїзд банківськими картами планують впровадити й в наземному міському електротранспорті. Як зазначив старший директор «Visa Україна», вже придбано для цього все необхідне обладнання.

«Ми вже закупили 540 комплектів для поновлення валідаторів в метро, ​​трамваях і тролейбусах, що дозволяють приймати банківські карти, і передали їх інвестору. Також ми провели доопрацювання програмного забезпечення та закупили обладнання для вбудовування їх в термінали самообслуговування в метро, ​​щоб пасажири, у яких немає безконтактної банківської карти, могли купити разовий квиток за допомогою звичайної банківської карти», - зазначив Євген Лісняк.

За його словами, відповідне обладнання буде встановлено всього на одному з валідаторів на кожному вході в метро. На його екрані буде напис, що він приймає безконтактні банківські картки, й зображений символ Wi-Fi. Згодом по одному такому валідатору встановлять в салонах трамваїв і тролейбусів.

Крім того, спільно з компанією «Visa» планується впровадити оплату за допомогою мобільних додатків і QR-кодів послуг з паркування, прокату велосипедів, житлово-комунальних послуг у сервісних центрах і на комунальних підприємствах, а також адміністративних послуг. Обговорюється можливість оплати картами в службах таксі Харкова.

Довідка. «VISA International Service Association» - міжнародна платіжна система. Карти «Visa» приймаються до оплати в торгових точках понад 200 країн світу. Організація грає центральну роль в розробці інноваційних платіжних продуктів і технологій, які використовують 15,5 тис. фінансових організацій (за даними на 31 березня 2019 року). У світі налічується понад 3,4 млрд карт «Visa», які приймаються до оплати в більш ніж в 53,9 млн торгових точок.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини