У Харкові хочуть зберегти будівлю колишньої мануфактури Міндовського
13 червня 2017 18:29 Місто
У Харкові хочуть зберегти будівлю колишньої мануфактури Міндовського Пам'ятник архітектури, будівлю колишньої мануфактури Івана Міндовського, побудовану на початку XX століття, хочуть зберегти і відновити.

Автор проекту будівлі - архітектор Олександр Ржепішевський, який в 1910 році переїхав до Харкова і виконував обов'язки позаштатного міського архітектора. За його проектами в місті побудовано 27 будинків. Колишня мануфактура Міндовського була унікальною спорудою для Харкова того часу. В основу конструкції покладено монолітний залізобетонний каркас, а фасади майже повністю засклені, як в перших американських хмарочосах. До 1970-х років в будівлі розташовувалася протезна фабрика, а в 1990-х будинок почали реконструювати і побудували там казино.

Зараз будівля повністю закинута - в лютому цього року там сталася пожежа, винуватців якого правоохоронці так і не знайшли.

З проханням зберегти пам'ятник архітектури в міську раду була спрямована петиція, а сьогодні, 13 червня, це питання обговорили на засіданні постійної комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради.

Як повідомив головний спеціаліст Національного банку України Олександр Демедюк, в 2008 році центральний банк видав Земельному банку кредит, а будівлю по вул. Різдвяній, 6 отримав у заставу. Частина кредиту залишилася непогашеною, тому з 2015 року пам'ятник архітектури перейшов у власність головної фінустанови країни, і зараз цей будинок планують виставити на торги.

Адміністрація Холодногірського району, на території якого розташована будівля, звернулася до Нацбанку з проханням привести будинок і територію навколо нього до ладу - вивезти сміття, встановити огорожу й організувати охорону. Як зазначила начальник відділу соціально-економічного розвитку райадміністрації Олена Барська, в адміністрацію надходять скарги від жителів району, і Національний банк зобов'язаний привести до ладу будинок, що йому належить. Це допоможе зберегти пам'ятник архітектури і зробити його безпечним.

У банку пообіцяли вжити заходів - встановити грати на першому поверсі, вище встановити декоративну сітку, а також огородити внутрішній двір парканом і організувати там охорону.

У районній адміністрації також зазначили, що в будівлі можна було б створити муніципальну галерею сучасного мистецтва, але для цього необхідно викупити будівлю у Нацбанку. Як повідомив голова постійної депутатської комісії Габріел Михайлов, це питання ще потребує детального вивчення. Необхідно створити комісію, яка вивчить таку можливість. Крім того, якщо буде потрібно, депутати ще раз направлять звернення в Нацбанк з проханням зберегти будівлю і привести її до ладу.

«Ми повинні зробити все необхідне, щоб зберегти цю пам'ятку архітектури. Крім того, не можна, щоб цей будинок знаходився в такому стані, як зараз, щоб там неможливо було пройти через сміття, щоб стояли розбиті вікна. Більш того, зараз там небезпечно, а в будівлю можуть зайти діти. У Нацбанку є всі можливості для наведення там ладу», - сказав Габріел Михайлов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини