У Харкові обговорили проблеми наркозалежності та шляхи їх вирішення
26 червня 2019 17:49 Місто
У Харкові обговорили проблеми наркозалежності та шляхи їх вирішення Панельна дискусія на тему: «Партнерство та консолідація зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотичних речовин» у рамках проекту «вНЕзависимости» пройшла сьогодні, 26 червня, у Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Форум був присвячений Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом.

У заході взяли участь Харківський міський голова Геннадій Кернес, народний депутат України Олександр Грановський, представники громадських організацій, правоохоронці, вчителі, медики, психологи.

Як зазначив Геннадій Кернес, боротьба з розповсюдженням наркотиків у Харкові стала одним із пріоритетів у роботі міської влади, яку дуже турбує той факт, що наркозалежність вже дісталася до шкіл. Тому в місті була створена спеціалізована координаційна рада, яка об'єднала понад 20 громадських організацій, волонтерські групи та просто активних громадян, які готові протистояти поширенню наркотиків.

«Ми прекрасно знаємо про інтернет-адреси на будинках і про «закладки». Боротьба з цим явищем ніби як проводиться, але наркотична гидота все одно поширюється і, що найнебезпечніше, проникає вже в шкільні стіни. Як міський голова я робитиму все можливе, щоб ця боротьба дала позитивний, відчутний результат. Головне, щоб ми змогли донести висновки, до яких сьогодні дійдемо, на вулицю, до людей, щоб вони дізналися, що є волонтери, громадські організації, небайдужі люди, правоохоронні органи, які консолідовані в боротьбі проти наркотиків», - підкреслив Геннадій Кернес .

Підбиваючи проміжні підсумки роботи міської влади у цьому напрямку, заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан повідомила, що через передозування так званими спайсами до лікувальних установ міста все частіше потрапляють школярі та студенти.

«У 2018 році до токсикологічних відділень доправлено 539 осіб у стані важкої наркотичної інтоксикації, в 2019 році - вже понад 200. Практично в кожному дворі можна побачити відповідну рекламу, вона часто трапляється на шляху до школи. Небезпека сучасних наркотиків у тому, що вони викликають звикання вже після першого вживання, а за кілька місяців людина стає особою з інвалідністю. Особливу увагу треба звернути на молоді сім'ї з неповнолітніми дітьми. Наркозалежність батьків, невиконання батьківських обов'язків, жорстоке поводження з дітьми, нескінченні конфлікти - з усім цим потім стикаються наші профільні служби», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона нагадала, що в місті пройшли численні акції з зафарбовування інтернет-адрес, відбулися тематичні круглі столи та наради, були реалізовані пілотні проекти в школах.

За словами Світлани Горбунової-Рубан, боротьба з наркотиками повинна проводитися на всіх рівнях.

«Те, що можна робити в місті, ми робимо. Але потрібна і підтримка депутатів у Верховній Раді. Ми готові надати напрацювання і інформацію про зміни, які необхідно внести у законодавство. Зокрема, треба створити механізм профілактики ВІЛ-інфекції та всіх видів гепатиту, для початку це може бути обмін використаних шприців на нові, щоб ніхто ними випадково не вколовся. Також необхідно створити спеціальні робочі місця для людей, які пройшли реабілітацію в наркоцентрах, щоб вони не виходили в «порожнечу», щоб їх чекали. Такі місця могли б фінансуватися за рахунок коштів центрів зайнятості - за подобою тієї програми, в рамках якої роботодавцю передається річний фонд заробітної плати на новостворене робоче місце», - повідомила віце-мер.

Зазначимо, що в 2019 році зусилля членів харківської координаційної ради будуть спрямовані на подальшу боротьбу з рекламою інтернет-ресурсів на будівлях і будинках, профілактичну роботу серед підлітків і молоді, на надання психологічної допомоги наркозалежним, ефективну взаємодію з правоохоронними органами.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини