У Харкові обговорили розвиток міста як елемента агломерації
06 серпня 2020 11:35 Місто
У Харкові обговорили розвиток міста як елемента агломерації Засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Харкова до 2030 року, на якому обговорювався розвиток міста як центру агломерації, відбулося 5 серпня.

У ньому взяли участь начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Вікторія Грецька-Миргородська та представники харківських вишів.

Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що тема агломерації особливо важлива для Харкова в умовах децентралізації влади, що проводиться в країні. «Розвиток співпраці міста і найближчих населених пунктів дозволить отримати позитивні економічні та соціальні результати для всіх учасників агломерації, створити ефективну інфраструктуру, залучити інвестиції для реалізації проєктів у віддалених районах міста», - підкреслила начальник управління.

При цьому доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України Олег Кулініч зазначив, що Харків у системі агломерації має бути не «споживачем ресурсів», а стати учасником екосистеми. «Харків як центр агломерації вбирає людські ресурси і конвертує їх в людський капітал. При цьому місто не повинно бути резервуаром, який бере на себе інвестиції, людей і ресурси, воно має збирати інтелектуальні ресурси, розвивати і примножувати їх», - сказав Олег Кулинич.

Також учасники засідання зазначили, що Харкову необхідно налагодити ефективну співпрацю з районами області, яких на Харківщині у зв'язку з децентралізацією стане не 27, а сім.

У подальшому тема розвитку Харкова як центру агломерації буде доповнена опитуваннями городян і науковими дослідженнями і внесена до Стратегії розвитку міста до 2030 року.

Нагадаємо, що у Харкові розробляється нова стратегія розвитку міста. Її обговорення проходить у вигляді круглих столів за участю експертів, представників міської ради та громадськості. Робочу групу з розробки Стратегії очолює Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Харків'яни, які бажають внести свої пропозиції у документ, можуть надсилати їх на електронну адресу: [email protected]

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини