У Харкові обговорили зміни у системі оподаткування
23 грудня 2021 16:26 Місто
У Харкові обговорили зміни у системі оподаткування Форум «Податкові орієнтири розвитку економіки» відбувся сьогодні, 23 грудня, у Харківській міській раді.

У ньому взяли участь Харківський міський голова Ігор Терехов, голова Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, керівники ГУ Державної податкової служби у Харківській області, Харківської митниці, Асоціації платників податків, промислових та торгових підприємств, банків, громадських організацій, ректори вишів.

Як зазначив Ігор Терехов, питання оподаткування цікавлять і органи місцевого самоврядування, і підприємців.

«Звучать правильні та важливі питання. Від податкової бази залежить доходна частина бюджету міста, з якої формується розуміння, що ми зможемо наступного року побудувати, реконструювати, які соціальні програми втілюватимемо в життя. Вчора було прийнято бюджет міста Харкова, який має два акценти. Перший - соціальна спрямованість. Ми зберегли всі пільги, як це було у попередні роки, реалізуємо пілотний в Україні проєкт зі створення муніципальної швидкої допомоги, запустили унікальний проєкт «Картка харків'янина». Але ми так збалансували бюджет, щоб Харків розвивався. Це другий акцент - будівництво нових розв'язок та станцій метро, ​​проєкт «Зелений каркас», придбання нового автотранспорту, розвиток транспортної інфраструктури, ЖКГ. Сподіваюся, що у міському бюджеті буде більше доходів, а відповідно і видатків. Але, щоб так сталося, податкова політика держави має бути збалансованою», - наголосив Ігор Терехов.

Під час форуму голова Комітету ВР з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев відповів на запитання учасників заходу, поділився своїм баченням розвитку системи оподаткування.

«Ми у комітеті займаємося тим, що людям не подобається. Їм подобається те, що робить держава на їх користь, а коли справа доходить до податків, це викликає загальну критику, демонізацію тих рішень, які ми ухвалюємо в парламенті. Ми вважаємо, що в основі політики у сфері фінансів має лежати принцип справедливості чи рівності, який у нас в країні було порушено довгі десятиліття. Щоб скоригувати цей дисбаланс, ми виділили кілька напрямів своєї роботи, головні з яких - детінізація економіки та підтримка промисловості. Наш комітет вважає, що інструмент, який працює в усьому світі, який забезпечує облік розрахункових операцій, має працювати й у нас. Не може бути такого, щоб торгівля була у тіні. Так не будуються багаті економіки», - зазначив Данило Гетманцев.

Під час форуму також обговорювалися нюанси ухваленого нещодавно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Нагадаємо, що напередодні на позачерговій сесії Харківської міської ради було порушене питання оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. У зверненні до вищого керівництва країни депутати міськради попросили сприяти у вирішенні питання щодо внесення відповідних змін до Податкового кодексу України. Йдеться про прийняття норми, згідно з якою база оподаткування об'єкту та об'єктів житлової нерухомості зменшується для квартир на 85 кв. метрів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини