У Харкові перевірили доступність поліцейських відділків для людей з інвалідністю
18 жовтня 2018 17:29 Суспільство
У Харкові перевірили доступність поліцейських відділків для людей з інвалідністю Засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відбулося сьогодні, 18 жовтня, в Харківській міській раді.

У заході взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, голова комітету доступності Світлана Горбунова-Рубан, директори профільних департаментів, заступники голів адміністрацій районів міста Харкова та керівники громадських організацій.

Як повідомила віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, експерти з доступності та студенти Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова безспосередньо з правоохоронцями провели моніторинг рівня доступності дев'яти районних відділень поліції міста Харкова.

Серед загальних проблем - відсутність пандусів, спеціалізованих місць для паркування та пристосованих туалетів, вузькі двері, високі пороги. Для людей з проблемами зору не встановлені покажчики або звукові маячки на входах до відділень. Також у всіх будівлях немає ліфтів, що, до речі, не дозволило експертам  для оцінки доступності поверхів піднятися вище першого.

«Архітектурна реальність така, що ці будівлі, в основному, недоступні для людей з обмеженими фізичними можливостями. Але радує те, що поліція була налаштована доброзичливо, йшла нам назустріч, допомагала. За результатами моніторингу був складений звіт, який передали до поліції, а також розроблені рекомендації щодо поліпшення доступності кожного відділку», - повідомила Олена Шингарьова.

Представник Головного управління Національної поліції в Харківській області Олександр Топорін повідомив, що вже проводиться певна робота з установки пандусів, також в поліції реалізують програму з переоблаштування райвідділів, що дозволить вирішити низку озвучених проблем.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини