У Харкові перевіряють, як підприємці прибирають територію біля своїх магазинів
26 січня 2022 11:15 Місто
У Харкові перевіряють, як підприємці прибирають територію біля своїх магазинів Відповідно до Правил благоустрою міста Харкова, суб'єкти господарювання повинні приводити до ладу 20-метрову зону, що прилягає до їхніх МАФів чи магазинів.

Як повідомила начальник відділу контролю за благоустроєм міста Наталія Миргород, щоденно представники Департаменту контролю з іншими виконавчими органами проводять відповідні рейди у різних районах Харкова. Зокрема, вчора, 25 січня, інспектори та представники Адміністрації Індустріального району подивилися, як чистять тротуари від льоду та снігу власники магазинів на пр. Олександрівському.

За результатами рейду з'ясувалося, що частина власників якісно прибирають упродовж дня – посипають тротуари сіллю або піском, збивають лід та роблять прохід до магазинів безпечним. Деякі власники укладають договори з комунальними та приватними службами. При цьому є ті, хто не знає своїх обов'язків та Правил благоустрою міста Харкова.

Наталія Миргород зазначила, що у разі порушень інспектори залишають представникам магазинів перше попередження – припис із вимогою прибрати територію протягом трьох днів. У такому разі власники зобов'язані надіслати фотопідтвердження про виконану роботу, а потім інспектори прийдуть до них із повторною перевіркою.

За її словами, більшість суб'єктів господарювання виконують вимоги, але деякі на діалог не йдуть.

«З більшістю суб'єктів господарювання розмова налагоджується – вони нас чують та виконують вимоги, але з деякими діалог неможливий через те, що на об'єкті торгівлі найчастіше присутні обслуговуючий персонал, менеджери, продавці, а вони не є відповідальними особами», – зазначила Наталія Миргород.

За її словами, ті, хто проігнорує розпорядження, зобов'язані сплатити штраф. Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ця сума для фізичних осіб становить до 1360 грн., для юридичних – 1700 грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини