У Харкові планують створити науковий парк
16 грудня 2022 18:29 Міжнародне співробітництво
У Харкові планують створити науковий парк Будівництво наукового парку з житловою забудовою планується у Харкові після перемоги України у війні.

Про це йшлося сьогодні, 16 грудня, на зустрічі Харківського міського голови Ігоря Терехова та британського архітектора Нормана Фостера.

Норман Фостер повідомив, що для парку обрана територія біля ринку «Барабашово», частина якого була зруйнована російськими обстрілами. За його словами, на відміну від територій у районі Харківського авіаційного заводу та колишнього заводу «Серп і молот», які також розглядалися як варіанти, ділянка в районі ринку має низку переваг: там сформована розвинена транспортна система, є можливість розширення територій, і поряд розташована природна зона.

«Там тече річка. Архітектори кажуть, що вона промислова, але її можна ревіталізувати та зробити там природний ландшафт. Це місце стане магнітом у цьому районі», - зазначив британський архітектор.

Норман Фостер наголосив, що це буде не просто науковий парк, а велика локація з університетами, житловими будинками, магазинами, науковими лабораторіями, інфраструктурою для відпочинку.

«Цей буде район із щільною житловою забудовою, невисокою - максимум 6-7 поверхів, розділений на квартали, як у європейських містах, зелений, безпечний. Фокус буде спрямований на людину: як їй зручно ходити, де паркувати машину. На цей науковий парк приїжджатимуть дивитися туристи», - підсумував Норман Фостер.

Він також повідомив, що парк стане місцем розвитку молоді, стартап-руху. У свою чергу Ігор Терехов зазначив, що він залучить для цього IT-фахівців.

«Акцент має бути зроблений на молоде покоління, як у Силіконовій долині, де живе молодь та збудовані мультифункціональні простори», - наголосив британський архітектор.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини