У Харкові почало роботу перше в Україні інклюзивне модельне агентство
03 липня 2019 14:24 Суспільство
У Харкові почало роботу перше в Україні інклюзивне модельне агентство Проект «Інклюзивна мода як засіб просування інклюзії та толерантності в Харкові» стартував у місті.

Перший кастинг моделей пройшов сьогодні, 3 липня, на Арт-заводі «Механіка». У відборі взяли участь близько 30 претендентів.

Як повідомила начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська, інклюзивне модельне агентство займатиметься професійною підготовкою моделей з інвалідністю та розробкою адаптивної колекції одягу.

«Проект «Open Grants School» дав поштовх для реалізації унікальних не лише для Харкова, але і для всієї України проектів. Випускник школи грантрайтінга, переможець міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів - громадська організація інвалідів «Креавіта» - вже почала реалізацію свого проекту. Ідея створення платформи для особливих моделей належить її керівникові Олені Шингарьовій, людині, яка вже підкорила не тільки харківські подіуми, але і наші серця. Результати роботи над проектом ми побачимо в жовтні на «Kharkiv Fashion 2019». Варто сказати, що «Креавіта» є постійним учасником «Kharkiv Fashion», і ми всіляко підтримуємо їхні починання», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

За словами віце-президента ГО «Креавіта» Олени Шингарьової, під час кастингу журі визначило десять фіналістів, які вийдуть на подіум «Kharkiv Fashion 2019», і вісім фіналістів, які візьмуть участь у соціальному фотопроекті.

«Ідея створити перше в Україні модельне агентство для людей з інвалідністю виникла після участі в модних показах на «Kharkiv Fashion». На кастинг до нас зареєструвалися люди на інвалідних візках, з синдромом Дауна, проблемами слуху, зору та іншими видами інвалідності. Тепер вони вчитимуться ходити по подіуму, за їх участю проводитимуться фотосесії та інші заходи. До реалізації проекту ми плануємо залучати різні організації та навчальні заклади, а також продовжимо працювати з модельєрами, щоб шити і представляти одяг для людей із особливими потребами», - розповіла Олена Шингарьова.

Нагадаємо, що цього року в Міському конкурсі інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів визначили десять переможців, які отримають муніципальні гранти в розмірі від 40 до 165 тис. грн. Серед них - «Старий цирк Грікке», «Харків - місто стартапів», «Мій улюблений український Харків» тощо. Наступного року організатори планують ввести обмеження для досвідчених організацій, які вже перемагали в конкурсі, щоб дати можливість реалізувати ініціативи більшій кількості учасників-початківців.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини