У Харкові повністю реконструюють старі котельні
16 липня 2021 12:15 ЖКГ
У Харкові повністю реконструюють старі котельні Котельню КП «Харківські теплові мережі» на вул. Великій Панасівській, 29 повністю реконструювали.

З результатом реконструкції об'єкта сьогодні, 16 липня, ознайомився секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Як повідомив генеральний директор КП «ХТМ» Василь Скопенко, водогрійна котельня працює з 1972 року. Два котли, які на ній працювали, витратили свій ресурс, тому об'єкт вирішили реконструювати. Реконструкція проводиться за фінансової участі Світового банку.

За словами гендиректора, стару котельню фактично знесли і побудували нову. Замість двох старих встановили чотири нові котла німецького виробництва. Два з них призначені для нагріву теплоносія, інші - для гарячого водопостачання. Як зазначив гендиректор, така схема дозволить ефективно використовувати енергоресурси і скоротити шкідливі викиди. ККД котельні зросте з 80 до 95%. Насосне обладнання котельні також замінять на німецьке, буде виконана автоматизація котельні, встановлена ​​система погодного регулювання, а замість громіздкої системи хімводоочищення працюватиме автоматична система пом'якшення води.

«Завтра-післязавтра жителі цього району отримають якісну послугу, і вже не буде таких перебоїв, які були раніше. Навіть якщо будемо проводити профілактичні роботи, на наданні послуги це не позначиться», - повідомив гендиректор підприємства.

Ігор Терехов підкреслив, що зниження паливно-енергетичних, експлуатаційних витрат та витрат на утримання котельні складе близько 7 млн ​​грн на рік. Термін окупності котлів - близько чотирьох років.

«Найголовніше - це новий енергоефективний підхід, який ми застосовуємо в міському господарстві. До початку опалювального сезону ми запустимо кілька таких котелень в різних районах Харкова. Продовжимо модернізувати ХТМ і будемо застосовувати такі котли в подальшому», - заявив секретар міської ради.

Зазначимо, що цього року за таким принципом на ХТМ планується реконструювати ще п'ять котелень. Крім того, за фінансової участі Світового банку в різних районах міста планується встановити близько 20 індивідуальних теплових пунктів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини