У Харкові працюють над створенням комфортного середовища для дітей та молоді
26 грудня 2019 17:44 Суспільство
У Харкові працюють над створенням комфортного середовища для дітей та молоді Перше засідання Координаційної ради з питань реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей і молоді» ЮНІСЕФ відбулося сьогодні, 26 грудня, у Харківській міській раді.

У заході взяли участь заступники міського голови Костянтин Лобойченко, Світлана Горбунова-Рубан, представники департаментів міської ради, ювенальної превенції і громадських організацій.

«У нас є бажання розробити таку стратегію, філософію нашого міста, яка буде спрямована на створення умов для розвитку сімей, в яких є діти, підлітки та молоді батьки, і щоб всі вони могли користуватися своїми прямими правами. Ми відпрацюємо всі моменти, щоб підняти якість сімейних відносин, відносин між дітьми, батьками і старшим поколінням. Створення комфортного середовища для молоді - це дуже об'ємний аспект, що включає безліч моментів, над якими треба працювати, починаючи від проблеми поширення наркотиків, питань культури, поведінки, освіти та ін.», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

В ході засідання було презентовано результати аналізу забезпечення прав дітей і молоді в Харкові за п'ятьма критеріями: права на безпеку, на визнання, повагу і справедливе ставлення, на дитинство, на охорону здоров'я, освіту і соціальний захист, а також права бути почутим. Для цього було опитано понад 2 тис. респондентів трьох вікових категорій, а також молоді батьки. Відповіді показали, що понад 80% молодих людей вважають Харків комфортним і безпечним містом, в якому дотримуються їхні права. При цьому були визначені найбільш вразливі напрямки (право на визнання, на охорону здоров'я, освіту), над якими і буде працювати координаційна рада в рамках ініціативи ЮНІСЕФ.

«Ми повинні взаємодіяти з усіма структурними підрозділами міста, ювенальною превенцією, молодим поколінням і спільними зусиллями розробити чіткі і конкретні пункти, які дозволять поліпшити життя дітей і молоді в місті. Ми також повинні розуміти, що необхідно працювати не тільки над вирішенням конкретних проблем, а й їх профілактикою, щоб не допустити цього в майбутньому», - зазначив Костянтин Лобойченко.

Наступним кроком реалізації ініціативи стане прийняття плану дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного і комфортного середовища для молоді в Харкові. Конкретні пропозиції щодо пунктів документа учасники координаційної ради повинні підготувати на наступне засідання, яке планується провести після 20 січня.

Нагадаємо, 8 липня Харківський міський голова Геннадій Кернес і керівник соціальних програм ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов підписали Меморандум про взаємодію з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей і молоді». Після успішної реалізації плану дій Харків отримає статус «Громади, дружній до дітей і молоді».

Довідка. Ініціатива «Громада, дружня до дітей і молоді» - це глобальний рух, що об'єднує місцеві влади, громадянське суспільство і бізнес в досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей і молоді. З моменту створення в 1996 році до програми приєдналися більше 3 тис. муніципальних округів в 38 країнах на п'яти континентах. Сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей і молоді» охоплює більше 30 млн дітей.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини