У Харкові презентували книгу про кіномистецтво в Україні
11 листопада 2016 15:26 Культура
У Харкові презентували книгу про кіномистецтво в Україні Презентація книги «Фотографічна історія кіно в Україні» відбулася сьогодні, 11 листопада, в інформаційно-виставковому центрі «Бузок».

За словами співавтора видання, автора серії книг з історичними фото Харкова Габріела Михайлова, це унікальне для Харкова та України в цілому видання.

У двотомному довіднику вперше систематизовані відомості про ігрові, хронікальні і анімаційні фільми, створені на території України протягом 1896-1930 років. Також зібрані біографічні дані про кінематографістів, які працювали в Україні в цей період. Перший том видання включає 1800 анотованих статей про фільми, до другого тому ввійшло понад 700 біографічних статей про режисерів, акторів, сценаристів, операторів, художників. Видання містить близько тисячі ілюстрацій. Книга не продаватиметься, її передадуть до бібліотек і у профільні виші Харкова.

«Навіть в період економічної кризи в Україні ми продовжуємо працювати в культурному напрямі і залишаємося йому вірні. Я впевнений, що ця книга знайде свого читача. Вона буде цікава не тільки студентам факультетів кіномистецтва, кінознавцям, але і любителям фільмів», - зазначив Габріель Михайлов.

За його словами, в книзі відображена інформація про два десятки фільмів, які були зняті у Харкові.

Як повідомив автор книги, український кінознавець, історик кіно, автор безлічі книг про кіномистецтво Володимир Миславський, цей період цікавий тим, що це - епоха зародження кінематографа в Україні. 

«Я щасливий, що це книга носить характер виключно історичної літератури, де немає місця суб'єктивізму, а зібрані виключно факти», - зазначив Володимир Миславський.

Як повідомив автор, вихід книги присвячений першому сеансу кіно в Україні, який відбувся 120 років тому.

Під час презентації видання відбулася прем'єра короткометражного фільму «Дачний чоловік», знятого на початку XX століття за твором Антона Чехова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини