У Харкові продовжують встановлювати теплові лічильники у будинках
20 вересня 2018 12:28 ЖКГ
У Харкові продовжують встановлювати теплові лічильники у будинках Теплові лічильники з системою погодного регулювання встановили сьогодні, 20 вересня, в житловому будинку по пр. Гагаріна, 72.

Як повідомив начальник центру контролю і обліку теплоспоживання КП «Харківські теплові мережі» Юрій Олійник, індивідуальні лічильники будуть встановлені в кожному з 13 під'їздів будинку. Особливість обладнання полягає в можливості автоматично регулювати температуру в залежності від погодних умов.

«Автоматика погодного регулювання включає в себе модуль, який складається з насосів і датчиків. Датчики виводяться на вулицю, і в залежності від погодних умов з їх допомогою температура теплоносія або збільшується, або знижуєтсья. Така система дозволяє не тільки підтримувати комфортну температуру для мешканців, але і економити на оплаті теплоносіїв. Розрахункова економія таких вузлів обліку становить близько 20-30%», - зазначив Юрій Олійник.

За його словами, сучасні вузли обліку тепла встановлюються у всіх районах міста. Ця робота проводиться в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який реалізує КП «ХТМ» спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Устаткування проводиться в Литві, також литовські фахівці беруть участь в монтажі приладів обліку.

Всього в Харкові планують встановити 1000 теплових лічильників, з яких - 938 з системою погодного регулювання. На сьогоднішній день в процесі монтажу - 295 приладів.

Зазначимо, торік в Харкові було встановлено близько 30 теплових лічильників з автоматикою погодного регулювання.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини