У Харкові проходить День пам'яті жертв голодоморів
22 листопада 2014 15:35 Суспільство
У Харкові проходить День пам'яті жертв голодоморів До Хреста пам'яті жертв Голодомору в Молодіжному парку сьогодні, 22 листопада, поклали квіти. У покладанні взяли участь представники Харківської міськради, священнослужителі різних конфесій, городяни.

Як зазначила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, Голодомор став найважчим випробуванням, яке випало на долю українського народу. «Я ставлюся до тих, хто визнає Голодомор як трагедію українського народу. Голод став найважчим випробуванням для українців. Був довоєнний і післявоєнний голод, моя мама зазнала післявоєнний голод. Тому перше питання, яке вона задає тим, хто входить в наш дім - «Будеш їсти?». Як можна було все це пережити, я не знаю. Але те, що ми сьогодні тут зібралися, доводить, що ми залишилися людьми. Адже є речі, які не можна забути», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Після того, як біля пам'ятного Хреста жертвам голодоморів був відслужений молебень, присутні поклали квіти до нього і вшанували пам'ять мільйонів жертв хвилиною мовчання.

Після цього учасники покладання рушили ходою до пл. Свободи, де з 16:00 до 18:00 відбудеться акція пам'яті із запалюванням лампадок.

Довідка. День пам'яті жертв голодоморів - щорічний національний пам'ятний день в Україні, відзначається в четверту суботу листопада. У 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 млн чол. Також в Україні голодомори сталися в 1921-1923 і в 1946-1947 роках.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини