У Харкові проходить Український форум машинобудування та інжинірингу
04 квітня 2018 12:39 Економіка
У Харкові проходить Український форум машинобудування та інжинірингу Український форум машинобудування та інжинірингу проходить сьогодні, 4 квітня, у готелі «Premier Palace Hotel Kharkiv».

У форумі беруть участь представники провідних підприємств країни - ДК «Укроборонпром», ДП «ФЕД», компанія «УПЕК», ПАТ «Турбоатом», ДП «Завод «Електроважмаш», Харківського тракторного заводу, компанії «Siemens Ukraine», Крюківського вагонобудівного заводу, а також Німецько-української промислової торгової палати, Офісу реформ Кабінету Міністрів України та інших провідних підприємств і організацій. Захід проходить за офіційної підтримки Харківської міської ради.

Як зазначив під час відкриття форуму перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, Харків завжди був найбільшим промисловим центром країни. 2014-2015-ті роки стали для промисловості міста переломними, підприємствам потрібно було шукати нові ринки збуту, і з часом їм це вдалося. Зараз підприємства працюють динамічно, зокрема, Харківський тракторний завод збільшив обсяги продукції, що випускається, в порівнянні з минулим роком в 3,2 раза, Харківський підшипниковий завод - на 83%, ДП «ФЕД» - на 82%, Харківський завод підйомно-транспортного устаткування - більш ніж на 50%, ПАТ «Світло Шахтаря» - майже на 40%.

Перший віце-мер зазначив, що міська рада завжди надавала і надаватиме підприємствам свою підтримку, завдання міської влади - створити комфортні умови для життя і роботи харків'ян, щоб вони працювали на стабільних виробництвах і отримували гарну заробітну плату.

«Ми зацікавлені в тому, щоб промисловість розвивалася. Вся соціальна непрофільна сфера наших промислових підприємств була прийнята або сьогодні приймається на баланс міста Харкова. Крім того, багато підприємств, в тому числі оборонного комплексу, звільнені від земельного податку. Все це дозволяє підприємствам вивільнити оборотні кошти, які вони спрямовують на розвиток виробництва. Це, відповідно, дає їм можливість підвищити випуск продукції і заробітну плату робітників. На цьому форумі ми повинні намітити нові плани і завдання з розвитку промислового комплексу і знайти відповіді на ті питання, які підприємства можуть поставити перед міською владою», - зазначив Ігор Терехов.

Зазначимо, у рамках форуму пройдуть чотири сесії, на яких учасники обговорять перспективи розвитку галузі, стратегії розвитку, впливу глобалізації і цифрових технологій на галузь, світові тренди у машинобудуванні та інжинірингу, створення належного бізнес-середовища, визначать перспективні експортні ринки, можливості співпраці з вишами, залучення засобів для інвестицій в нові технології і модернізацію, а також розроблять план необхідних заходів щодо досягнення українськими машинобудівними та інжиніринговими підприємствами ділової досконалості та конкурентоспроможності на світовому рівні.

Довідка. Машинобудування забезпечує приблизно 10% українського ВВП і виробляє машини та обладнання практично для всіх галузей промисловості, у тому числі: гірничодобувної, енергетичної та виробництва турбін, суднобудування, автомобілебудування, сільського господарства, нафти і газу, авіакосмічної, залізничного сполучення, оборони, важких транспортних засобів, будівельних і вантажопідіймальних кранів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини