У Харкові пройде Крос пам'яті жертв тоталітаризму
14 вересня 2017 15:21 Суспільство
У Харкові пройде Крос пам'яті жертв тоталітаризму XVIII Крос пам'яті жертв тоталітаризму пройде в суботу, 16 вересня, в районі Меморіалу жертвам тоталітаризму в Харкові (Лісопарк).

Про це сьогодні, 14 вересня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомили Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський і директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров.

За словами Олексія Чубарова, цього року вперше захід матиме міжнародний рівень - в ньому візьмуть участь представники міста-побратима Познані та міста Сулеювек (Польща). Очікується, що всього в забігу візьмуть участь 250-300 осіб, серед яких - школярі, учні харківських технікумів і вишів, а також всі бажаючі.

Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський зазначив, що крос пам'яті проводиться в Харкові не випадково - саме тут знаходиться одне з чотирьох «катинських місць», де поховано близько 4 тис. польських солдатів і жертв комуністичного тоталітаризму.

«Ми хочемо показати і передати цю історію молодим людям, і коли вони будуть керувати країнами, щоб ця історія не повторилася, щоб поляки, українці та інші нації в Європі могли жити спокійно і мирно», - підкреслив Генеральний консул .

Януш Яблонський зазначив, що теж візьме участь в забігу, на дистанції 1 км.

Крос почнеться з церемонії вшанування пам'яті жертв і покладання квітів на Українсько-польському меморіалі жертвам тоталітаризму, початок церемонії - о 10:00. Старт змагань буде дано о 11:00 від меморіалу.

Спортивна частина заходу включає естафету (6 етапів по 500 м) і крос на дистанціях 1, 3, 6 та 12 км. Діти зможуть позмагатися на дистанції 500 м. Маршрут забігів проходитиме через Лісопарк, де будуть встановлені відповідні покажчики.

Реєстрація учасників - о 8:30. О 12:45 відбудеться церемонія нагородження. Переможці кросу отримають пам'ятні призи від Харківської міської ради та Генерального консульства Польщі в Харкові.

Організатори заходу - Генеральне консульство Республіки Польщі у місті Харкові і громадська організація «VI квартал» за підтримки Харківської міської ради та Адміністрації Шевченківського району.

Нагадаємо, Крос пам'яті жертв комуністичного тоталітаризму проводиться вже 18 років. Наймасовіший забіг відбувся в 2014 році - тоді в ньому взяли участь 256 осіб. Крос пам'яті проходить в районі 6-го кварталу Лісопарку, де розташований Меморіал жертвам тоталітаризму. Тут покояться жертви репресій 30-х років минулого століття і польські військовослужбовці, розстріляні в 1940 році.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини