У Харкові пройде низка українсько-польських заходів
27 січня 2017 17:16 Міжнародне співробітництво
У Харкові пройде низка українсько-польських заходів Низка заходів за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові пройдуть у місті у 2017 році.

Про це сьогодні, 27 січня, на прес-конференції повідомив віце-консул Генерального консульства Польщі Ян Здановський.

Він зазначив, що цього року відбудуться кілька наукових конференцій, організованих спільно з представниками академічних центрів Харкова. Зокрема, в березні спільно з Харківським національним педагогічним університетом ім. Г. С. Сковороди буде проведена українсько-польська наукова конференція, на якій будуть представлені дослідження українських і польських вчених (спільно з представниками молодшого покоління - аспірантами і магістрами) на тему ролі України в геополітичній концепції Юзефа Пілсудського. Як зазначив віце-консул, 2017 рік польський Сейм оголосив Роком Юзефа Пілсудського.

Нагадаємо, у 2016 року на вул. Університетській в Харкові, де колись розміщувався Харківський Імператорський університет, було відкрито меморіальну дошку, присвячену Юзефу Пілсудському, який в 80-і роки XIX століття вивчав в Харкові медицину.

Також віце-консул повідомив, що в жовтні пройде наукова конференція «Українсько-польські відносини в контексті суспільно-політичних, етнічних і культурних змін у Центральній і Східній Європі ХХ-XXI ст.».

Крім того, за словами Яна Здановського, продовжиться робота над створенням продовження біографічного фільму про славетного польського художника Генріха Семирадського, який народився в слободі Ново-Білгород (нині селище Печеніги) Харківської області. Також продовжиться робота над фільмом «Пам'ять про П'ятихатки», який розповість про історію створення Меморіалу жертв тоталітаризму, на якому поховані польські офіцери, розстріляні у 1940 році, і жителі Харкова, що загибли у роки репресій.

У вересні пройде традиційний Крос пам'яті жертв тоталітаризму, який Генконсульство Польщі організовує останні 17 років.

Також віце-консул повідомив, що навесні харківським глядачам представлять польське мистецтво з колекції Центру сучасного мистецтва в Торуні «Межі/лінії перетину», а також пройдуть виставка та тематичні майстер-класи «Історія польської карикатури: журнали «вгрШа» і «Рггекго», презентація перекладу дитячої книги Станіслава Пагачевського на українську мову і виставка авторських ілюстрацій.

У травні в Харкові пройдуть Дні Європи, в рамках яких Генеральне консульство Польщі представить свою програму.

Крім того, в 2017 році Генконсульство продовжить співпрацю з діючими українсько-польськими центрами, а також буде підтримувати відкриття нових.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини