У Харкові пройшла конференція з паліативної допомоги
22 травня 2018 11:58 Медицина
У Харкові пройшла конференція з паліативної допомоги Конференція «Європейський досвід в організації паліативної медицини та шляхи його реалізації в Україні» відбулася 21 травня в Харківському обласному медичному коледжі.

У заході взяли участь соціальні працівники, медики, студенти, а також заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

Вона зазначила, що паліатив - це особливий вид допомоги, який вимагає певних навичок, адже медикам і соціальним працівникам доводиться стикатися з тяжкохворими людьми.

«Кількість людей, які потребують паліативної допомоги, соціально-медичних послуг, на превеликий жаль, не зменшується. Населення старіє, фіксується безліч випадків онкології. Тому без цих знань нам буде дуже складно », - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Майстер-клас провела фахівець з Німеччини Станойка Групп. Вона об'їздила півсвіту і тепер ділиться своїм досвідом. До її практичного тренінгу входять елементи кінестетики.

«Кінестетика - це ціла наука про контроль і координацію тіла, про те, як керувати рухами, не завдаючи хворому болю. І завдання фахівця не тільки в тому, щоб уміти самому, але і навчити пацієнта це правильно робити, якщо він на це здатний, а також навчити членів його сім'ї. У нас таке навчання проходять всі бажаючі - медики та волонтери. Але потім, стикаючись з реальністю, не всі, на жаль, готові виконувати цю роботу. Тому що, по суті, головною якістю людини має бути відсутність страху перед смертю, тоді вона може надати таку допомогу», - зазначила Станойка Групп.

Нагадаємо, що в Харкові вже проводилося навчання соцпрацівників територіальних центрів з догляду за важкохворими, які знаходяться вдома. Зараз ці знання реалізуються на практиці.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини