У Харкові пройшли змагання з дипломатичного багатоборства
18 вересня 2020 15:49 Спорт
У Харкові пройшли змагання з дипломатичного багатоборства ІІI Територіальні командні змагання з дипломатичного багатоборства серед працівників консульських установ та іноземних представництв пройшли сьогодні, 18 вересня, у Харкові.

Захід став традиційним для Харкова. І цього року він проходить у рамках Європейського тижня спорту - ініціативи Європейської комісії, спрямованої на популяризацію здорового способу життя та пропаганду позиції #BeActive.

Як повідомила заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва Аліна Філімонова, у змаганнях взяли участь 10 команд - представники Харківського дипломатичного клубу з іноземних консульств і представництв, а саме - Азербайджану, Албанії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Туреччини, Словенії, Франції та ін. Також до них приєдналися учасники миротворчої місії ООН. Команди змагалися в бейсболі, гольфі, шахах, шашках, дартсі, кульовій стрільби та армспорті.

Аліна Філімонова зазначила, що спорт завжди об'єднував народи. Наприклад, у Древній Греції на час Олімпійських ігор припинялися війни і влаштовувалися перемир'я. Тому завдання міської влади - надати платформу для спілкування між представниками дипломатичного корпусу, для розвитку дружніх відносин між країнами. Також змагання проводяться в рамках проєкту «Харків дипломатичний», який успішно працює вже три роки.

«Напрями цього проєкту - розвиток Харківського дипломатичного клубу, Школи молодого дипломата. Сподіваємося, що після зняття карантинних обмежень знову зможемо розвивати культурний напрямок, проводити різноманітні міжнародні конференції та інші заходи», - зазначила Аліна Філімонова.

Учасників дипломатичного багатоборства привітав заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко. Він подякував іноземним представництвам за підтримку.

«Нас завжди підтримують колеги з інших країн, і ми беремо участь в подібного роду заходах. Ці змагання об'єднали людей, які пропагують здоровий спосіб життя і хочуть краще представити свою країну. Команда-переможець сьогодні отримає спеціальний приз - годинник з гравіюванням від Харківського міського голови Геннадія Кернеса», - повідомив віце-мер.

За підсумками змагань в командному заліку першість здобула команда Туреччини, друге місце посіла команда миротворців, а третє - представники Казахстану. Також лідерів і призерів змагань визначили в кожному з видів спорту. Всі учасники отримали пам'ятні дипломи, медалі та кубки.

Як зазначив лідер команди-переможця, Почесний консул Турецької Республіки в місті Харкові Володимир Білий, такі змагання зміцнюють професійні і дружні стосунки між представниками різних народів і допомагають започаткувати нові проєкти.

«Дипломатичне життя вирує. Спорт - це дружба, спілкування, радість. Думаю, що в Україні немає міст, де проводять такі змагання, ми про них не чули. А адже це дуже позитивно впливає на розвиток співпраці. Команди доводять інформацію своїм послам, показують своїм співгромадянам, що проводяться такі змагання. За нас вболівають люди з тих країн, які ми представляємо», - підкреслив Володимир Білий.

Він та представники інших дипломатичних місій зазначили, що продовжать реалізацію культурних, економічних і освітніх ініціатив в місті Харкові, які проходять за підтримки міської ради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини