У Харкові розповіли про тимчасові укриття
22 квітня 2021 13:55 Суспільство
У Харкові розповіли про тимчасові укриття Підвали, метрополітен і паркінги призначені для тимчасового укриття жителів міста Харкова на випадок надзвичайної ситуації.

Зокрема, сьогодні, 22 квітня, журналістам показали укриття у підвалах будинків на вул. Плеханівській, 73 та вул. Оренбурзькій, 4.

Як повідомив начальник відділу захисту населення міських районів Управління цивільного захисту міськради Орест Толоченко, одне таке укриття розраховане приблизно на 70 осіб.

За його словами, всього для укриття працюючого персоналу призначена 331 захисна споруда, для близько 1,2 млн жителів міста - 4 тис. 200 підвалів. Також тимчасовими укриттями вважаються 30 станцій метрополітену, 53 підземних переходи і понад 20 паркінгів. Крім того, укриття обладнані на великих державних підприємствах, у школах, дитячих садках та на інших об'єктах. За укриття робочого персоналу відповідальний керівник підприємства.

За словами начальника відділу, харків'яни можуть дізнатися про найближчі місці укриття у КП «Жилкомсервіс» та службі «112». Крім того, завершується розробка інтерактивної карти захисних споруд. На сайті «Геопортал Харкова» будуть позначені всі укриття, і харків'яни зможуть швидко дізнатися інформацію через смартфон.

У той же час Орест Толоченко зазначив, що не всі підвали підходять для укриття. За його словами, з 2014 року до ладу були приведені 80% підвалів, і хоча захисні споруди постійно обстежують, бувають випадки вандалізму - люди виламують двері і крадуть метал.

«Не всі підвали можна вважати укриттями. У новобудовах - невеликі підвали, але є і паркінги. Є захисні споруди на підприємствах-банкрутах, які не працюють. Крім того, з 2015 року підвали в житлових будинках належать жителям, тому вони часто використовують їх для власних потреб - зберігають речі, овочі. Ми не можемо цього заборонити, але в таких підвалах може сховатися менше людей. Якщо підвал викуплений, там можуть бути розташовані склади, спортзали, але власники цих фірм можуть в них укрити населення, якщо це не склад», - пояснив Орест Толоченко.

Зазначимо, що на будинках, де є підвали, які призначені для укриття, є відповідні покажчики та інформація з номерами телефонів КП «Жилкомсервіс», де можна взяти ключі від сховища. Якщо покажчиків немає, їх повинні зробити і розвісити найближчим часом. Також КП «Жилкомсервіс» виготовляє дублікати ключів для відповідальних жителів. У разі сигналу тривоги людина повинна взяти в укриття документи, воду, харчування, предмети гігієни, дитячі та інші речі першої необхідності. Підвал розрахований на тимчасове укриття від декількох хвилин до декількох годин. Жителі, які проживають у 500-метровій зоні від станцій метро, ​​можуть сховатися в метрополітені. Також в разі надзвичайної ситуації можна сховатися під мостом.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини