У Харкові розроблять смарт-cтратегію розвитку
18 вересня 2019 16:19 Місто
У Харкові розроблять смарт-cтратегію розвитку Стратегія розвитку Харкова на 2020-2030 роки буде написана з урахуванням напряму «Розумне місто».

Про це сьогодні, 18 вересня, на засіданні робочої групи з написання Стратегії розвитку міста Харкова на 2020-2030 роки повідомив директор Департаменту реєстрації та цифрового розвитку Олег Дробот. Засідання провів секретар Харківської міської ради Олександр Новак.

Як зазначив Олег Дробот, всі світові стратегії розвитку міст пишуться з урахуванням впровадження смарт-технологій. «Розумне місто» передбачає дуже розвинену інфраструктуру. У містах створюють різні інтелектуальні платформи для управління дорожнім рухом, соціальною сферою, послугами. Сервіси автоматизовують і переводять у додатки (розумні парковки, зупинки тощо).

«Вершина системи - це інтеллектальний операційний центр, який може аналізувати отримані дані, попереджати різні ситуації, на основі накопиченого досвіду, і приймати рішення. Харків випереджає тренд. Стретегія ще не розроблена, а міський голова вже прийняв рішення про цифрову трансформацію Харкова», - сказав директор департаменту.

Олег Дробот повідомив, що Департамент реєстрації та цифрового розвитку і КУ «Офіс реформ Харкова» проаналізували стратегії розвитку кількох мегаполісів - Нью-Йорка, Мельбурна та ін., а також маленьких міст. Він запропонував реалізувати загальноміську кампанію із залучення жителів до написання Стратегії розвитку Харкова, у тому числі через сайт, онлайн-опитування. Потім зібрати дані і розробити єдиний смарт-підхід для усіх сфер міста.

Олег Дробот зазначив, що буде створено план розвитку смарт-сфер, смарт-стратегію візуалізують, представлять широкому колу людей і реалізують. 

Директор департаменту зазначив, що у побудові «розумного» Харкова беруть участь компанії «Vodafone», «Huawei», «Microsoft», «Hewlett Packard», «Cisco» і харківський ІТ Кластер. 

Зазначимо, що у Харкові почали розробку Стратегії розвитку міста на наступні десять років - з 2020 по 2030 роки. У документі будуть відображені різні напрямки розвитку і життєдіяльності міста. До обговорення Стратегії будуть залучені експерти з різних сфер і громадськість міста. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини