У Харкові створили кластер неформальної освіти
02 жовтня 2019 19:29 Освіта
У Харкові створили кластер неформальної освіти Презентація Кластера неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster» відбулася сьогодні, 2 жовтня, у Науковому парку «Синергія».

У заході взяли участь директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, засновник кластера, депутат міської ради Ольга Чичина, представники Департаменту освіти, громадських організацій, шкіл, вишів і сектора неформальної освіти.

Як повідомив Олексій Чубаров, завдання проекту - стратегічний розвиток, підтримка і популяризація неформальної освіти. Кластер працюватиме за трьома основними напрямками: популяризація ринку неформальної освіти; інтегрований розвиток; формування екосистеми ринку неформальної освіти.

«Ми хочемо створити тренд неформальної освіти, щоб вона стала затребуваною, популярною і не складалося тільки з курсів особистісного зростання. В основу кластера покладено навички XXI століття, затверджені ООН. Це ті навички, які будуть затребувані у 2050 році, тобто які навички, знання і вміння будуть потрібні людині через 30 років, щоб вона була, як то кажуть, «на гребені хвилі», - зазначив Олексій Чубаров.

За його словами, приєднатися до кластеру вже висловили бажання понад 100 компаній і представників неформальної освіти, які взяли участь у сьогоднішній презентації. При цьому кількість партнерів проєкту не обмежена. З низкою компаній сьогодні був підписаний Меморандум про створення Кластера неформальної освіти.

Також в рамках заходу Ольга Чичина презентувала пілотний проект «EDUшкола», підготовлений спільно з Департаментом освіти. Він передбачає неформальну програму факультативних майстер-класів, тренінгів у загальноосвітніх установах міста, метою якого є навчання навичкам 21 століття харківських школярів.

«Це будуть факультативні заняття для учнів шкіл, на яких вони зможуть оволодіти сучасними навичками, такими як критичне мислення, креативність, дизайнмислення, екологічна та фінансова грамотність тощо. У проекті візьмуть участь 12 партнерів кластера, які будуть представляти в школах кожного з районів міста певний навик», - повідомила Ольга Чичина.

Проект «EDUшкола» стартує 7 жовтня.

Також у ході зустрічі були представлені результати дослідження «Сучасний портрет харків'ян», метою якого був аналіз світових трендів необхідних навичок, потреб сучасної молоді та підлітків, а також відповідного запиту на ринку праці.

Олексій Чубаров повідомив, що найближчим часом буде створений сайт кластера неформальної освіти, де розміщуватимуться різноманітні курси, гуртки і напрямки неформальної освіти. Всі бажаючі зможуть пройти на сайті тест і визначити, які навички і компетенції їм знадобляться через 5-20 років, а також підібрати курси, де цього можна навчитися.

Організатори Кластера неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster» - громадська організація «ЛІНК», Молодіжна рада при Харківському міському голові, Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту і Департамент освіти Харківської міської ради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини