У Харкові створили робочу групу для підтримки бізнесу
22 лютого 2021 15:16 Місто
У Харкові створили робочу групу для підтримки бізнесу Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 22 лютого, провів засідання робочої групи, створеної для підтримки підприємців.

До її складу увійшли представники бізнесу, громадських об'єднань підприємців, депутатського корпусу міської ради.

Заступники міського голови та директори департаментів виступили з інформативними доповідями і відповіли на запитання учасників. За підсумками зустрічі було запропоновано створити Фонд підтримки підприємців та Офіс розвитку малого і середнього бізнесу, а також випускати інформативні відеоролики для представників галузі.

Як повідомив Ігор Терехов, міська рада розуміє, в яких складних умовах опинився бізнес в зв'язку з пандемією COVID-19 і карантинними обмеженнями, тому надає підтримку підприємцям. У Харкові для другої групи платників єдиного податку встановлено ставку єдиного податку в розмірі 10%, або 600 грн. У той час як Податковим кодексом передбачена максимальна ставка податку на рівні 20%, або 1 200. Крім того, було припинено нарахування орендної плати та пені за договорами оренди комунального майна для суб'єктів господарювання, діяльність яких була обмежена або заборонена на період карантину. Також в міській раді індивідуально розглядають кожне звернення промислових підприємств щодо зниження орендної плати за землю.

Як зазначив Ігор Терехов, також у Харкові проаналізують систему надання адміністративних послуг, зокрема для підприємців, щоб оптимізувати її і зрозуміти, які сервіси можуть стати безкоштовними.

«Ми розуміємо, що виживання бізнесу - проблема номер один для всіх міст, яка має вирішуватися на рівні держави. Проте ми створили робочу групу, і я хотів би розширити її склад. Вважаю, що ми повинні полегшити життя підприємницького середовища. Для нас дуже важливо, щоб підприємництво в місті розвивалося і бізнес ніколи не відчував себе ущемленим», - зазначив Ігор Терехов.

Він доручив відпрацювати всі пропозиції підприємців протягом місяця і в разі необхідності винести рішення на сесію міської ради.

Зазначимо, що подібні зустрічі планують проводити регулярно.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини