У Харкові створили установу для допомоги дітям під час сімейних суперечок
22 грудня 2021 15:07 Суспільство
У Харкові створили установу для допомоги дітям під час сімейних суперечок Комунальний заклад «Консультативно-кризовий центр «Відповідальне батьківство» було створено сьогодні, 22 грудня, рішенням сесії Харківської міської ради.

Нова установа дозволить забезпечити оптимальне функціонування системи захисту прав дітей, поєднає зусилля органів місцевого самоврядування міста Харкова та громадськості щодо створення сприятливого середовища для дітей.

Центр створено з метою надання на місцевому рівні соціальних послуг з елементами медіації для сприяння встановленню та розповсюдженню мирних методів вирішення сімейних спорів (конфліктів), що впливають або можуть вплинути на права та законні інтереси дитини.

Як повідомила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, зросла кількість розлучень та сімейних конфліктів. Більшість питань, пов'язаних із позбавленням батьківських прав, визначенням місця проживання дитини, розглядаються у судах, і учасники процесу використовують дітей у особистих інтересах.

«Дітей використовують батьки, щоб вирішити особисті питання – поділити майно, забрати дитину, щоби не платити аліменти. Тому ми маємо професійно захищати права дитини», – зазначила віцемер.

За її словами, у цьому центрі працюватимуть усі необхідні фахівці. Зокрема, міська влада співпрацює із Всеукраїнською асоціацією медіаторів, тому в центрі працюватимуть кваліфіковані фахівці цього профілю.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини