У Харкові створять центр допомоги учасникам АТО
03 листопада 2017 19:46 Місто
У Харкові створять центр допомоги учасникам АТО Міський центр допомоги учасникам АТО і членам їхніх сімей планують відкрити в Харкові, на Гімназійній набережній, 22.

Про це йшла мова на конференції Асоціації ветеранів АТО і патріотів України міста Харкова, створеній кілька тижнів тому. Конференція пройшла сьогодні, 3 листопада, в Будинку офіцерів. У ній взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, ветерани АТО, голова Адміністрації Холодногірського району Максим Мусєєв, депутати, представники громадськості.

Учасники конференції обговорили план подальшої роботи асоціації і, зокрема, створення реабілітаційного центру для харків'ян-ветеранів АТО. Центр планують відкрити до кінця року, приміщення для нього надала міська рада. У будівлі належить зробити ремонт і обладнати її необхідною технікою і меблями. У реабілітаційному центрі працюватимуть реабілітолог, психолог, юрист, буде вестися статистика працевлаштування.

«Будемо допомагати демобілізованим бійцям пройти курси підвищення кваліфікації, соціалізації, влаштування на роботу. Дуже велике безробіття серед учасників АТО, їм потрібно допомогти пройти соціалізацію. Питання не в службах, багато служб добре працюють, але побратим більше вірить побратиму, і швидше проходить адаптація ветеранів. Ми знаємо, які у кого проблеми зі здоров'ям, куди людина може влаштуватися, як допомогти інвалідам, які не можуть прожити на одну соцдопомогу», - зазначив голова Міської асоціації ветеранів АТО Денис Семенюк.

За його словами, зараз в Харкові проживають близько 4,5 тис. демобілізованих бійців, яким потрібна підтримка. Він також зазначив, що Обласна спілка ветеранів АТО веде велику роботу, але все-таки вона більше орієнтована на допомогу військовим з регіону. Міська асоціація візьме великий пласт роботи на себе, щоб з міською радою разом вирішувати проблеми військових, які повернулися із зони АТО.

В ході конференції перший віце-мер Ігор Терехов передав військовим сертифікат на придбання будівельних матеріалів і зазначив, що це тільки перший крок у спільній роботі зі створення центру. Міська влада допоможе в подальшому його облаштуванні і продовжить реалізацію міських програм допомоги учасникам АТО.

«Учасникам АТО вже було виділено 46 земельних ділянок, 65 ветеранів беруть участь у міській програмі житлового кредитування і стоять на квартирному обліку. Міська та обласна влада приділяють велику увагу воїнам АТО. Ми діємо в рамках повноважень органів місцевого самоврядування, виділяємо кошти на пільги з оплати житлово-комунального господарства, оздоровлення військових, матеріальну допомогу. Близько 20 млн грн направили на реалізацію житлової програми. Допоможемо у створенні робочих місць на наших комунальних підприємствах, будемо вести багатовекторну роботу з вами, проводити спільні заходи, вирішувати проблемні моменти. Двері виконкому відкриті», - зазначив перший заступник міського голови.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини