У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному хіміку Юрію Холіну
14 травня 2021 11:53 Місто
У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному хіміку Юрію Холіну Відкриття меморіальної дошки видатному вченому, педагогу, професору, колишньому першому проректору Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Юрію Холіну відбулося сьогодні, 14 травня, на фасаді будівлі школи №136, яку він закінчив (вул. Велика Панасівська, 39).

У заході взяли участь представники міської влади, співробітники школи, близькі, колеги, друзі та учні Юрія Холіна.

Як зазначив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, відкриття цієї меморіальної дошки є знаковою подією, оскільки Юрій Холін був талановитим вченим, людиною з великої літери, якою місто може пишатися.

«Це була дуже неординарна і яскрава людина, яка зробила себе сама. Але при цьому він був дуже скромним, ніколи не випинався, і, напевно, тому багато хто його любив і поважав. Життя влаштоване так, що люди потроху забувають про тих, що пішли, з роками згадують їх рідше, але у випадку з Юрієм Валентиновичем все навпаки. Про цю людину пам'ятають, по ньому до цих пір сильно журяться, і сьогоднішній захід є тому доказом. Я вдячний всім, хто брав участь у створенні цієї меморіальної дошки, допомагав визначитися з місцем. Я думаю, що і сучасні учні, і майбутні покоління, проходячи повз цього пам'ятного знака, будуть цікавитися роботами Юрія Валентиновича, його досягненнями та, як і його друзі, близькі, колеги, будуть про нього згадувати», - зазначив Ігор Терехов.

У свою чергу ректор Каразінського університету, професор Віль Бакіров підкреслив, що саме завдяки таким людям, як Юрій Холін, Харків має статут столиці науки, освіти та студентства.

«Мені випала честь 15 років працювати разом з Юрієм Валентиновичем, кожен день зустрічатися з ним, щось обговорювати. Я неймовірно вдячний долі, що вона мені подарувала щастя дружби і співпраці з цією дивовижною людиною. У нього багато регалій - доктор наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України, але, напевно, найголовніші регалії - це його благородство, честь, гідність, високий інтелект та інтелігентність. Нам його дуже не вистачає. Він залишив після себе неймовірно яскравий слід в історії університету, в долі дуже багатьох людей», - зазначив Віль Бакіров.

Довідка. Юрій Холін - доктор хімічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, колишній перший проректор Харківського національного університету імени В.Н. Каразіна.

Народився 4 квітня 1962 року в Харкові. Вищу освіту здобув у Харківському державному університеті, де залишився працювати після завершення навчання.

У 1987 -1991 рр. працював старшим науковим співробітником НДІ хімії, з 1991 по 2001 рр. був доцентом кафедри технічної хімії, завідувачем кафедри хімічного матеріалознавства. Обіймав посади проректора з науково-педагогічної роботи (2004-2016), першого проректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Пішов з життя 1 травня 2017 року.

Юрій Холін - автор понад 300 наукових і науково-методичних робіт. Заснував новий науковий напрям - кількісний фізико-хімічний аналіз комплексоутворення на поверхні функціоналізованих гібридних матеріалів. Під його керівництвом було захищено шість кандидатських дисертацій, одна докторська і дисертація на ступінь доктора філософії (Бразилія).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини