У Харкові відкрили пам'ятник судовому медику Миколі Бокаріуса
19 квітня 2019 13:45 Суспільство
У Харкові відкрили пам'ятник судовому медику Миколі Бокаріуса Церемонія відкриття пам'ятника вченому-криміналісту, одному із засновників радянської судової медицини і криміналістики Миколі Бокаріусу відкрили сьогодні, 19 квітня, біля Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Н.С. Бокаріуса.

У заході взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, представники керівництва області, директор Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М.С. Бокаріуса Олександр Клюєв, співробітники інституту, ректори та проректори харківських вишів, українські вчені, а також онук і правнук вченого-криміналіста.

«Харків завжди шанує своїх видатних земляків. Микола Бокаріус був не тільки науковим діячем зі світовим ім'ям, а й активним харків'янином. Вся його діяльність в нашому місті була націлена на допомогу людям, він вболівав за них душею. Під час війни Микола Бокаріус допомагав пораненим. Дуже добре, що керівництво інституту, Харківська міська рада і міський голова Геннадій Кернес прийняли рішення про створення пам'ятника Бокаріусу», - зазначив перший віце-мер.

За його словами, фінансування створення пам'ятника здійснювалося Харківською міською радою. Автор твору - народний художник України, скульптор Катиб Мамедов зазначив, що працював над монументом близько року. Загальна висота пам'ятника - понад 4 м, з яких близько 2,3 м - гранітний постамент і 1,75 м - бронзова фігура вченого.

«Для мене велика честь створити пам'ятник великому вченому. Дуже важко було знайти такий великий і цілісний шматок граніту і зробити з нього циліндр. Мене навіть лаяли проектувальники, що я поставив дуже складне і дороге завдання, але результатом я задоволений. Пам'ятник цей буде століттями служити людям. Я хочу подякувати меру міста Геннадію Кернесу, Харківській міській раді й Габріелу Михайлову за підтримку в створенні цього унікального монумента», - зазначив Катиб Мамедов.

Молодший онук вченого Сергій Бокаріус розповів, що не застав живим знаменитого діда, але по фотографіях він пам'ятає його саме таким, яким його зобразив автор - вчений сидить у кріслі і замислився.

«Величезне спасибі вам за пам'ять, за те, що пам'ятник відкрито саме у Харкові - в рідному місті нашого діда. Я, на жаль, не харків'янин, але дух Харкова завжди панував в нашій родині. Я був тут п'ять років тому і бачив, які позитивні зміни відбулися в інституті. Спасибі, що у таких важкий для країни час ви знаходите сили і кошти, щоб займатися увічненням пам'яті ваших великих городян. Спасибі вам за це!» - сказав Сергій Бокаріус.

Нагадаємо, в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. заслуж. профф. М.С. Бокаріуса відкритий кабінет-музей, присвячений вченому. Також його ім'ям названа кафедра судової медицини та основ права Харківського національного медичного університету. Крім того, один з провулків Харкова названий на честь Миколи Бокаріуса, а на будинку, де жив учений, за адресою вул. Чернишевська, 46, встановлено пам'ятну дошку.

Довідка. Микола Сергійович Бокаріус (1869 - 1931) - український вчений, один із засновників вітчизняної судової медицини. У 1895 році закінчив медичний факультет Харківського університету. З 1910 року - завідувач кафедри судової медицини Харківського університету. Пізніше - професор Харківського медуніверситету. У 1923 році створив кабінет науково-судової експертизи, який в 1925 році був перетворений в науково-дослідний інститут. З 1923 року - головний державний експерт УРСР, з 1924 року - консультант Головного управління міліції і розшуку УРСР. Областю його наукових інтересів була експертиза речових доказів. Автор низки монографій і підручників з судової медицини. Після смерті Інституту судової експертизи, яким він керував, було присвоєно ім'я М.С.Бокаріуса.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини