У Харкові відкрили пам'ятник воїнам АТО
14 жовтня 2019 13:41 Суспільство
У Харкові відкрили пам'ятник воїнам АТО Відкриття пам'ятника захисникам України, які загинули в зоні АТО, відбулося сьогодні, 14 жовтня, на пл. Захисників України у Харкові.

У церемонії відкриття взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, керівництво обласних органів влади, учасники і ветерани АТО, представники дипломатичних установ, громадських організацій, духовенства, студенти, жителі та гості міста.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, відкриття пам'ятника є знаковою подією для харків'ян, а сам монумент - символом пам'яті про всіх загиблих за мир на українській землі.

«Необхідно встановлювати такі пам'ятники, необхідно відкривати пам'ятники. Потрібно робити все, щоб майбутнє покоління знало свою історію, пам'ятало про всі криваві події на нашій землі. Від захисників України зараз залежить багато чого. Я бажаю всім матерям, які виховали захисників нашої країни, величезного терпіння і мужності. Я бажаю всім харків'янам, які стоять на сторожі миру, здоров'я, злагоди в родині і благоденства на нашій українській землі», - зазначила віце-мер.

Перед присутніми виступили творчі колективи міста, після чого учасники поклали квіти до пам'ятника захисникам України та вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Зазначимо, що обговорення концепції пам'ятника, встановлення якого ініціювала громадськість, тривало близько трьох років. Так, центральним елементом монумента став куб, що втілює цілісність і силу держави. Поруч встановлено 14 стел з рядками з вірша Володимира Сосюри «Любіть Україну», що символізують рік початку війни.

Нагадаємо, сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначаються три свята - День захисника України, Покров Пресвятої Богородиці і День українського козацтва, яке здавна вважало Богородицю своєю заступницею.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини