У Харкові відкрився музей історії музики
30 серпня 2014 14:34
У Харкові відкрився музей історії музики Громадська галерея «Обереги музичної Харківщини» відкрилася сьогодні, 30 серпня, на базі Будинку культури Харківського університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба. У музеї зібрані особисті речі, а також наукові праці видатних композиторів, диригентів, співаків, які як-небудь пов'язані з містом Харковом. Серед експонатів музею - клавіші рояля, на якому грав видатний композитор Петро Чайковський, диригентська паличка диригента, фундатора Харківської консерваторії Іллі Слатіна, особисті речі українського композитора, викладача Київської консерваторії, уродженця Харкова Якова Степового. Також в музеї можна побачити фотографії, одяг музикантів, ноти, музичні інструменти.

Як повідомив засновник музею, музикознавець Юрій Щербінін, колекцію для музею він збирав усе життя. Ідея створити таку експозицію прийшла на початку 90-х років, але тоді влада не підтримали його ініціативу, і тільки зараз давня мрія здійснилася. Експонати музею розповідають про історію харківської музики, починаючи з XVIII століття і по сьогоднішній день. Допомагали створювати галерею родичі музикантів і харківські діячі культури, серед яких - народна артистка України, головний балетмейстер Харківського театру опери та балету ім. Н. Лисенка Світлана Коливанова.

В свою чергу заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що відкриття такого музею необхідно харків'янам в такий складний для країни час. «Той ентузіазм, з яким створювався музей, може надати величезний вплив на життя людини. Захищати своє місто, свою країну можна не тільки зі зброєю в руках, а й силою духу. Харків - дивовижне місто, тут відбуваються різнопланові події, і ми з ними справляємося. Ми приймаємо біженців, відправляємо в школу дітей-сиріт і в ці ж дні відкриваємо галерею про видатних музикантів як знак того, що Харків - розумне і толерантне місто. Тут не повинно статися нічого поганого, і ми повинні докласти для цього всі свої сили», - підкреслила Світлана Гобунова-Рубан.

Музей історії музики відкритий за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса і керівництва Харківського університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба.

Відвідати музей можуть всі бажаючі. Він розташований за адресою: в'їзд Трінклера, 5а.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини