У Харкові відсвяткували День космонавтики
12 квітня 2018 14:47 Суспільство
У Харкові відсвяткували День космонавтики Мітинг з нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики відбувся сьогодні, 12 квітня, на вул. 23 Серпня, біля каменя, закладеного до 50-річчя від дня польоту в космос першого космонавта Юрія Гагаріна.

У заході взяли участь ветерани харківських підприємств, які зробили внесок у розвиток космонавтики, представники громадських організацій, курсанти, кадети, студенти, школярі.

Учасники мітингу відзначили внесок України і, зокрема, Харкова в світовий розвиток ракетно-космічної галузі. За словами голови Громадського координаційного комітету «Харків ракетно-космічний» Геннадія Тупала, Харків зумів створити унікальну систему роботи в цьому напрямку.

«На космос почали працювати 32 наших підприємства! Перший супутник, який сповістив людство про прорив у комічний простір, вийшов на орбіту завдяки ракеті, яка працювала на системі управління, виготовленій заводом «Комунар». Гагарін і всі космонавти після нього літали в космос на комунарівських системах! Практично всі ракети в Радянському Союзі оснащувалися нашими підприємствами. В даний час багато заводів, інститути ломляться від експонатів, але хто про це знає? А це був час зародження величної епохи! Тому наша мета - створити місце, де показувалася б космічна слава міста Харкова», - зазначив Геннадія Тупало.

За його словами, на місці, де проходить сьогоднішній мітинг, незабаром з'явиться Алея космонавтів, проект якої повинен бути узгоджений цього року. Також складаються туристичні маршрути по вишах, підприємствах, наукових інститутах - місцях космічної слави Харкова. Готується до видання і тематична енциклопедія.

Як зазначив депутат Харківської міської ради Габріел Михайлов, який надає підтримку комітету «Харків ракетно-космічний», це свято дуже важливе для міста.

«Харків дав світу чимало фахівців в області космонавтики і зробив величезний внесок в те, щоб перший штучний супутник Землі потрапив на орбіту, а перша людина - у космос. Сьогодні ми з ветеранами та молоддю намагаємося донести пам'ять про ці славні сторінки історії до всіх харків'ян», - повідомив Габріел Михайлов і вручив грамоти активістам комітету «Харків ракетно-космічний».

Довідка. День космонавтики був встановлений в СРСР 9 квітня 1962 року, а міжнародний статус отримав у 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації. З 2011 року носить ще одну назву - Міжнародний день польоту людини в космос, оскільки саме 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі.

Свій внесок у розвиток космічної галузі зробили 32 підприємства Харкова, серед яких - НВП «Хартрон», ДНВП «Об'єднання «Комунар», Харківський приладобудівний завод ім. Т. Шевченка, Харківський завод електроапаратури, Науково-дослідний інститут радіовимірювань, Радіоастрономічний інститут Національної академії наук України та ін. Деякі з них і зараз продовжують працювати для потреб космічної галузі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини