У Харкові відзначать День національного відродження Греції
11 березня 2015 11:23 Суспільство
У Харкові відзначать День національного відродження Греції Заходи, присвячені Дню національного відродження Греції, пройдуть від 14 березня до 4 квітня в Харкові.

Як повідомили організатори, 14 березня в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (пл. Свободи, 4, 8-й поверх) відбудеться вечір грецького танцю (початок - о 13:00). Захід проводиться в рамках спільного культурного проекту «Афінські вечори», що реалізується університетом ім. Каразіна та Харківським міським товариством греків «Геліос».

21 березня в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті (вул. Петровського, 25) пройдуть урочисті збори, присвячені Дню національного відродження Греції (початок - о 13:00).

27 березня в 16:00 в бібліотеці університету ім. Каразіна відкриється персональна виставка художниці, дизайнера, члена товариства «Геліос» Олени Думбур.

4 квітня в великому залі Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського пройде концерт «Грецький соловей Деміс Руссос», який підготували університет мистецтв та міська спеціалізована музично-театральна бібліотека ім. К. С. Станіславського. Початок концерту - о 16:00.

Організатор заходів, присвячених національному святу Греції, - Харківське міське товариство греків «Геліос» за підтримки Харківської міської ради та вишів міста.

Довідка. День національного відродження Греції - загальнонаціональне свято. 25 березня греки віддають почесті героям Революції 1821-1829 років.

29 травня 1453 року Константинополь був захоплений Османською імперією. Цей день вважається точкою відліку чотирьохсотрічного османського панування в Греції. Однак не всі греки підкорилися нової влади: вони бігли в гори і засновували нові поселення. Вільними залишалися і деякі райони Пелопоннесу, зокрема півострів Мані, жителі якого вважаються піонерами грецького визвольного руху.

25 березня 1821 року в день Благовіщення в монастирі Ая-Лавра в Калаврії вперше пролунав заклик «Свобода або смерть», і митрополит Герман Патрський підняв прапор революції. За цим послідували роки боротьби греків за незалежність від османського панування. В результаті національно-визвольної боротьби в 1829 році Туреччина визнала незалежність Греції, а 3 лютого 1830 року великі держави підписали Лондонський протокол, за яким також визнали незалежну грецьку державу.

У Харкові вже 25 років існує товариство греків «Геліос», до якого входять понад 600 людей (з урахуванням членів сімей), які живуть в місті. Це одна з найбільш численних грецьких громад України.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини