У Харкові встановлять три нових пам'ятники
21 грудня 2018 16:46 Місто
У Харкові встановлять три нових пам'ятники Засідання міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища пройшло сьогодні, 21 грудня, у Харківській міській раді.

Засідання провів перший заступник міського голови Ігор Терехов.

Члени комісії підтримали ініціативу харків'ян і звернення Департаменту комунального господарства з приводу встановлення пам'ятника учасникам АТО в сквері на пл. Захисників України, а також прохання Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз - дати згоду на встановлення пам'ятника Миколі Бокаріусу біля корпусу НДІ по вул. Золочівській.

Також комісія дала позитивну відповідь громадській організації «Культурно-історичний центр «Відродження» на пропозицію про встановлення скульптури підприємцю і меценату кінця 19-го століття Максиміліану Гельферіху по вул. Максимільянівській і підтримали ініціативу Ради Почесних громадян і Департаменту культури про встановлення меморіальної дошки народному артисту України Феліксу Чемеровському. Її планують розмістити на будівлі Муніципального центру культурних ініціатив (вул. Скрипника, 7), де на початку 1990-х режисер заснував Камерний єврейський театр і керував ним.

Ігор Терехов зазначив, що на сьогоднішньому засіданні члени топонімічної комісії прийняли низку важливих для міста рішень.

«Буде створено пам'ятник захисникам України, які віддали своє життя за цілісність нашої країни і загинули в зоні АТО. У Харкові відкриють меморіальну дошку нашому славному землякові, Почесному громадянину міста Харкова, який доклав зусиль для розвитку культури в місті - Феліксу Чемеровському, і пам'ятник засновнику сучасної харківської школи судової медицини і криміналістики Миколі Бокаріусу. Сьогодні інститут його імені дуже багато робить для розкриття злочинів», - сказав перший віце-мер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини