У Харкові з'явилися опікуни над безпритульними тваринами
19 жовтня 2021 17:46 Суспільство
У Харкові з'явилися опікуни над безпритульними тваринами Харків'яни можуть оформити опікунство над безпритульними тваринами.

Як повідомив сьогодні, 19 жовтня, в прес-центрі Харківської міської ради заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Олексій Топчій, у листопаді набере чинності закон про протидію жорстокому поводженню з тваринами, підписаний у серпні Президентом України.

«У зв'язку з цим, ми вже вводимо зміни в роботу наших профільних структур. Договір опікунства - це нововведення, яке ми впроваджуємо в Харкові. Опікун - людина, яка піклується про тварину, взяту з притулку, але без права власності на неї. Ми безкоштовно передаємо опікуну стерилізовану тварину, з щепленням від сказу. Опікун забирає тварину, яка може жити в своєму природному ареалі, наприклад, у загальному дворі або біля під'їзду.  При цьому, якщо будуть серйозні порушення умов договору, то ми можемо забрати тварину назад. Вже підписані кілька десятків договорів опікунства. Головна ідея полягає в тому, щоб у місті не було нічийних тварин. Якщо ніхто не забирає тварину під опікунство, то вона має знаходитися в нашому притулку», - розповів Олексій Топчій.

За його словами, набрання чинності законом про протидію жорстокому поводженню з тваринами і введення інституту опікунства дозволять також регулювати ситуації, коли в одній квартирі людина тримає десятки тварин, і дадуть реальний інструмент впливу на таких людей.

Начальник відділу просвітницької роботи та прилаштування тварин КП «Центр поводження з тваринами» Єлизавета Литвиненко також зазначила, що не слід плутати поняття «опікун» і «куратор». Зараз у притулку є понад 50 кураторів - харків'ян, які не можуть взяти тварину додому або у двір, але приїжджають до неї в притулок, допомагають її соціалізувати і прилаштувати до нових господарів.

Нагадаємо, що для вирішення питань у сфері поводження з тваринами секретар Харківської міської ради Ігор Терехов доручив створити робочу групу в складі зоозахисників, депутатів, представників райадміністрацій. На першому засіданні, зокрема, зазначалося, що в Харкові допустимі тільки два методи регулювання чисельності тварин - утримання в притулку до прилаштування або вилов, стерилізація і випуск тварини в ареал проживання на підставі договору опікунства.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини