У міськраді обговорили доступність парків та спортивних споруд для людей з інвалідністю
14 грудня 2021 17:15 Місто
У міськраді обговорили доступність парків та спортивних споруд для людей з інвалідністю Засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відбулося сьогодні, 14 грудня, у Харківській міській раді.

Під час засідання були розглянуті питання щодо стану доступності парків культури та відпочинку, а також фізкультурно-спортивних установ для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Як повідомила президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, загалом парки та сквери міста достатньо доступні, але є можливості зробити їх ще більш комфортними для людей з інвалідністю.

«Парк Горького, Саржин Яр, зоопарк зроблені дуже добре, але там великі території, і люди з інвалідністю не можуть за одну прогулянку охопити весь їхній простір. У Європі є послуга з надання скутерів або електровізків. Ці пристрої дозволяють отримати максимум насолоди від прогулянок. І наступного тижня у парку Горького з'явиться передньопривідне електричне колесо, яке можна буде безкоштовно взяти в оренду, встановити на звичайний візок та об'їздити весь парк. Якщо послуга стане популярною, цей досвід може бути поширений на Саржин Яр і Харківський зоопарк», - розповіла Олена Шингарьова.

Крім того, як повідомила голова Комітету доступності, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, за дорученням міського голови Ігоря Терехова в зоопарку з'являться звичайні інвалідні крісла, в яких люди, які зазнають труднощів із тривалим самостійним пересуванням, зможуть відвідати зоопарк у супроводі волонтерів-екскурсоводів.

Під час засідання також було порушене питання необхідності скласти список усіх об'єктів спортивної інфраструктури в місті із зазначенням ступеня їх доступності для людей з інвалідністю.

«Ще раз хочу наголосити, що замовник будівництва спортивного об'єкту повинен вносити до технічного завдання відповідні вимоги до таких об'єктів. Наступного року ми звернемо пильну увагу на цю проблему, залучатимемо експертів, які допоможуть правильно адаптувати будівлі та майданчики для потреб спортсменів з інвалідністю. І далі плануватимемо, яку роботу слід провести щодо підвищення рівня їх доступності», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини