У місті триває реформування медичної сфери
08 квітня 2021 15:50 Медицина
У місті триває реформування медичної сфери Понад 4 тис. одиниць комп'ютерної техніки було закуплено для оснащення закладів охорони здоров'я міста в рамках реформування медичної сфери.

У Департаменті охорони здоров'я нагадали, що реформування галузі охорони здоров'я в місті Харкові проводиться з квітня 2018 року, коли було розпочато роботу з підписання декларацій з населенням за програмою «Вільний вибір лікаря». Станом на 1 квітня поточного року, цією можливістю скористалися 1 155 484 жителі, що становить 80,6% населення міста.

У департаменті зазначили, що для повноцінної роботи медустанов в період підписання контрактів з Національною службою здоров'я України в лікарнях і поліклініках була побудована структурована комп'ютерна мережа, і зараз міські медустанови забезпечені комп'ютерною технікою за рахунок коштів міського бюджету на 100%. Так, протягом 2019-2020 років було придбано 1 тис. 634 персональних комп'ютери і 1 тис. 388 багатофункціональних пристроїв, всього 4060 одиниць комп'ютерної техніки, і ця база постійно оновлюється.

Також у департаменті повідомили, що всі комунальні некомерційні підприємства міста, які надають первинну медичну допомогу (34 заклади), уклали договори з НСЗУ і протягом 2,5 років отримують кошти за кожного пацієнта, з яким підписано декларацію. У 2020 році на фінансування первинної ланки за договорами з НСЗУ було направлено 661 тис. грн, що дозволило підняти рівень середньої заробітної плати медпрацівника первинної допомоги до 11 959,50 грн. Кошти, що надходять за договорами з НСЗУ, дозволили оснастити центри первинної допомоги відповідно до вимог служби і використати вільні кошти на інші цілі, передбачені фінансовими планами медустанов.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини