У Молодіжному парку вшанують пам'ять ліквідаторів ЧАЕС
12 грудня 2014 16:27 Суспільство
У Молодіжному парку вшанують пам'ять ліквідаторів ЧАЕС Покладання квітів до пам'ятника жертвам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС пройде 14 грудня в Молодіжному парку (вул. Пушкінська, 87).

Церемонія покладання розпочнеться о 10:00.

Зазначимо, що станом на 1 липня 2014 року в Харкові проживає 8 тис. 863 громадянина, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС (3 тис. 489 з них - інваліди).

Довідка. День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС було засновано 10 листопада 2006 року Указом Президента України. Будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС закінчили 30 листопада 1986 року, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити цю дату. У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати в календарі День учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Пізніше святкування затвердили офіційно.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини