У сад Шевченка повернули пам'ятник Бикову
06 травня 2022 18:09 Культура
У сад Шевченка повернули пам'ятник Бикову Пам'ятник актору, режисеру та сценаристу Леоніду Бикову знову встановили в саду Шевченка.

Як повідомив сьогодні, 6 травня, Харківський міський голова Ігор Терехов, пам'ятник пошкодили вандали ще до війни.

«Я попросив скульптора, почесного громадянина міста Харкова Катіба Мамедова відновити та трохи змінити пам'ятник. Я радий, що ми, під час війни, вважай, заново відкрили пам'ятник Бикову. У фільмі «В бій ідуть лише «старі» є сцена, де льотчики обговорюють бій, і герой Бикова запитує інших, як вони не помітили, що літали над Україною, адже там і повітря інше, і небо голубіше, і трава зеленіша. Дуже символічно сьогодні, і хочеться, щоб це стало стимулом для наших захисників», - наголосив міський голова.

Автор пам'ятника, заслужений художник України Катіб Мамедов повідомив, що реставрація скульптури тривала близько трьох місяців, а над створенням самого пам'ятника працював близько року. Надихнув його не лише фільм «У бій ідуть лише «старі», а й особистість Леоніда Бикова. За його словами, це була дуже гарна і тонка людина.

Нагадаємо, видатний український кінорежисер Леонід Биков у молодості закінчив акторський факультет Харківського театрального інституту та був актором Харківського академічного українського драматичного театру ім. Тараса Шевченка.

Пам'ятник зображує кіногероя Бикова - капітана Титаренка з фільму «У бій йдуть одні «старі», який сидить на камені. Поруч із ним – коник. Так скульптор зобразив ще одного кіноперсонажа, лейтенанта Александрова на прізвисько Кузнєчик.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини