У сфері надання соціальних послуг впроваджуються цифрові технології
21 січня 2021 16:27 Суспільство
У сфері надання соціальних послуг впроваджуються цифрові технології Отримання послуг та консультацій онлайн: у 2020 році в сфері надання соціальних послуг активно впроваджували діджиталізацію.

Як повідомили в Департаменті соціальної політики, для покращення якості надання соціальних послуг впроваджуються і розвиваються онлайн-сервіси, працюють сайт департаменту «Соціальний захист Харкова» і сайт «Прозорий офіс».

Так, на сайті «Прозорий офіс» можна задати питання, відправити звернення, пропозиції, відгуки. Також громадяни можуть звернутися електронною поштою до відповідного органу, що надає послугу. Є можливість отримання консультацій через скайп або особистий кабінет.

На «Порталі електронних сервісів» можна оформити довідку про реєстрацію місця проживання, яку готують, в тому числі, співробітники управлінь соціального захисту населення.

З січня 2020 року в Харкові успішно діє проєкт «еМалятко». Протягом 2020 року з онлайн-сервісу «еМалятко» управління соцзахисту прийняли і обробили 3724 заяви про призначення державної соціальної допомоги при народженні дитини.

Як повідомили в Департаменті соціальної політики, протягом 2020 року в Центри надання соціальних послуг «Прозорий офіс» надійшло близько 212 тис. звернень від громадян, понад 103 тисячам з яких послуги були надані управліннями соціального захисту населення. У зв'язку з карантинними обмеженнями, введеними з березня 2020 року, документи від громадян приймалися тільки за попереднім записом. Для цього в районних управліннях соціального захисту додатково були введені номери телефонів, за якими співробітники вели попередній запис, консультували з питань соціального захисту.

У департаменті зазначили, що з метою переходу на використання цифрових технологій в комп'ютерній програмі «Центр соціальних послуг» розроблено підсистеми, які об'єднують і обробляють дані в сфері надання соцпослуг. Зокрема, з 1 січня 2020 року запроваджено підсистему «Матеріальна допомога», яка дозволяє вести реєстрацію та облік одержувачів матеріальної допомоги, автоматично формувати відповіді на звернення і запити, виключати повторні звернення, оптимізувати звітність тощо. Так, за минулий рік було зареєстровано та опрацьовано 11 104 заяви жителів міста, які звернулися за отриманням матеріальної допомоги.

Також з метою діджиталізаціі надання соціальних послуг планується впровадити підсистему «Інватаксі», яка дозволить створити єдиний реєстр одержувачів транспортної соціальної послуги, мінімізувати час обробки замовлення, а також скоординувати роботу онлайн диспетчера та спеціаліста управління з соціальних питань.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини