У школах не проводитимуть поглиблені медогляди
24 жовтня 2018 16:48 Медицина
У школах не проводитимуть поглиблені медогляди У профільних департаментах міськради роз'яснили, що зміниться для школярів у зв'язку з медичною реформою.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, раніше в школах один раз протягом навчального року проводилися поглиблені медогляди. Їх проводили бригади в складі педіатра або сімейного лікаря та лікарів-фахівців. Якщо вони виявляли патологію, то лікар у своєму висновку визначав, що потрібно робити дитині далі - пройти подальше обстеження, отримати додаткові консультації фахівців, пройти курс лікування в стаціонарі тощо.

За його словами, зараз у поліклініках дошкільних і шкільних відділень, де були лікарі, які займалися тільки школами і дитячими садками, немає. Згідно з медичною реформою, ці підрозділи ліквідували. У школи ввели самостійну медичну службу.

Директор Департаменту освіти Ольга Деменко пояснила, що з медичного обслуговування у школах для дітей принципово нічого не змінилося. У кожному навчальному закладі працює медсестра, в школах, де вчаться тисяча і більше дітей, є ще й лікар. Тільки з 1 вересня вони стали працівниками школи, співробітниками медслужби навчального закладу, але як медпрацівники вони проходитимуть атестацію, курси підвищення кваліфікації тощо.

Як повідомила Ольга Деменко, у школах як були, так і залишаться профілактичні огляди, які після канікул проводять медсестра і лікар на предмет застудних, інфекційних, шкірних захворювань. Але поглиблені медогляди в школах проводити не будуть.

«Зараз є не дільничні, а сімейні лікарі, педіатри. У посадових обов'язках сімейних лікарів прописано: «поглиблені огляди дітей шкільного віку, які проходять в присутності батьків». Тобто це батько повинен взяти дитину, привести до сімейного лікаря і пройти з нею поглиблений медогляд. Якщо сімейний лікар виявить у дитини патологію, він направить її на подальше обстеження до профільних спеціалістів. У зв'язку з реформою у нас немає повноважень проводити поглиблені медогляди в школах. Тепер їх проводитимуть лікарі, які закріплені за сім'єю і дитиною», - пояснила Ольга Деменко.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини