У ЦНАП можна подати заявку на отримання грошової допомоги від ООН
13 жовтня 2022 12:47 Суспільство
У ЦНАП можна подати заявку на отримання грошової допомоги від ООН У Центрі надання адміністративних послуг міста Харкова відзавтра, 14 жовтня, прийматимуть заявки на отримання грошової допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Подати заявку можуть жителі Харкова та області - внутрішньо переміщені особи, які постраждалі внаслідок воєнних дій, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, із-за кордону) та має певні категорії вразливостей:  

- родина, яка має лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
- родина, яку очолює одна/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо); 
- прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Не зможуть зареєструватися родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій або якщо місячний дохід на кожного члена родини більший ніж 5,4 тис. грн.

Прийом заявок на отримання грошової допомоги вестимуть спеціалісти Благодійного фонду «Право на захист». За понад місяць роботи у Харківській області вони зареєстрували майже 5 тис. громадян, частина з яких вже отримали виплати. Розмір допомоги становить 2 220 грн на особу щомісячно. 

«Для зручності, а також щоб уникнути скупчення людей, ми впроваджуємо попередню реєстрацію в електронній черзі. Людина може обрати зручну дату і час прийому. Якщо вільних дат немає, то треба почекати, коли вони знову з'являться. Уся інформація, яку надають нам люди, є конфіденційною та передається тільки УВКБ ООН для здійснення виплат. Ми розуміємо, що не кожна людина може завітати особисто до нашого офісу. Для маломобільних людей допускається дистанційна реєстрація за оригіналами документів, наприклад, за допомогою відеозв’язку», - зазначила Тетяна Баглай, координатор програми грошової допомоги БФ «Право на захист» у Харкові.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. При собі необхідно мати такі документи: податковий номер (ІПН); паспорт або інші документи, що посвідчують особу; довідка ВПО (за наявності); номер банківської картки головного заявника та інші документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (свідоцтво про народження дитини, про опіку, довідки про інвалідність тощо). 

Пункт реєстрації заяв знаходиться у ЦНАП за адресою вул. Гімназійна набережна, 26. Графік роботи: з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 17:00. Попередньо записатися на прийом можна за посиланням.

З детальнішою інформацією про грошову допомогу можна ознайомитися на сайті БФ «Право на захист». 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини