В Індустріальному районі відкрили меморіальну дошку воїну-інтернаціоналісту
05 лютого 2019 16:13 Суспільство
В Індустріальному районі відкрили меморіальну дошку воїну-інтернаціоналісту Меморіальну дошку учаснику бойових дій в Афганістані Геннадію Гусєву відкрили сьогодні, 5 лютого, на фасаді школи №113, де він навчався.

У заході взяли участь голова Адміністрації Індустріального району Ольга Вельможна, представники Харківської міської спілки ветеранів Афганістану, Інустріальної районної спілки ветеранів Афганістану, ветерани, учні школи та жителі району.

Ольга Вельможна зазначила, що світ ніколи не забуває про трагедії, що потрясали планету в різні епохи, і пам'ять про ті події увічнена не тільки в обелісках і пам'ятниках, вона живе в серцях людей і завдяки таким зустрічам.

«У часу є своя пам'ять - історія. Тому світ ніколи не забуває про трагедії, що потрясали планету в різні епохи, в тому числі і про жорстокі війни, що забирають мільйони життів, що руйнують великі цінності, створені людиною. Саме такою трагедією для нашого народу і була війна в Афганістані», - зазначила голова районної адміністрації.

Присутні поклали квіти до меморіальної дошки герою та вшанували пам'ять загиблих в Афганістані хвилиною мовчання.

Довідка. Геннадій Віталійович Гусєв навчався в школі №133, після цього - в 22-му професійно-технічному училищі. Працював на Харківському ремонтно-механічному заводі. У квітні 1983 року був покликаний в армію. Був кулеметником, брав участь у багатьох рейдових бойових операціях. Під час бойового виходу біля населеного пункту Махтерлам провінції Лагман, де його підрозділ вступив у бій з душманами, Гусєва важко поранило. Незважаючи на поранення, солдат продовжував вести вогонь, щоб підтримати бойових товаришів. Помер від втрати крові перед відправкою в госпіталь. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини