В ХАІ відзначили 91-річчя і відкрили пам'ятник літаку
29 травня 2021 14:08 Освіта
В ХАІ відзначили 91-річчя і відкрили пам'ятник літаку Традиційний День ХАІ пройшов сьогодні, 29 травня, у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

Цього року виповнився 91 рік від дня заснування вишу, і на честь свята в університеті організували концерт, показові виступи авіамоделістів, виставку наукових досягнень, конкурс «Міс ХАІ - 2021». Також було вирішено відкрити пам'ятник літаку МіГ-23. У Харкові на винищувачах такого типу навчалися курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба та Харківського авіаційного інституту. Зараз в університеті залишилося два таких літаки, один з яких стане символом вишу.

На святковій церемонії, яка пройшла в актовій залі вишу, викладачам, які отримали вчений ступінь, вручили дипломи докторів і кандидатів наук. Також на честь Дня ХАІ відбувся концерт.

У святковому заході взяв участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він привітав колектив НАУ «ХАІ» з 91-річчям і вручив викладачам вишу Подяки міського голови.

«120 років тому Жуковський сказав, що людина полетить не завдяки своїй силі, а завдяки силі інтелекту. ХАІ - безумовний лідер. Ви - еліта. Коли говорять, що людина закінчила ХАІ, до неї по-іншому ставляться, тому що випускники ХАІ все роблять на «відмінно». Ваші студенти - дуже різнопланові особистості. Зокрема, завдяки команді КВК ХАІ Харків став відомий на всю країну. Дякую за вашу важливу роботу, завдяки якій розвивається аерокосмічний комплекс України. Бажаю всім міцного здоров'я, щастя, успіхів і процвітання», - звернувся до колективу Ігор Терехов.

Зазначимо, що День ХАІ проходить щорічно в останню суботу травня, оскільки в університеті склалася багаторічна традиція організовувати в цей час зустріч випускників. Таким чином студенти, викладачі та випускники відзначають день улюбленого університету і зустрічають старих друзів.

Довідка. Харківський авіаційний інститут був створений в 1930 році. Єдиний В Україні виш, який комплексно готує фахівців для авіаційної галузі за більш ніж 87 спеціальностями. За більш ніж 90 років викладачі та студенти ХАІ спроєктували і підняли в небо понад 30 різних літаків і десятки безпілотних апаратів з маркою ХАІ.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини