В оперному театрі відкрили «Харківські асамблеї»
30 вересня 2016 20:38 Культура
В оперному театрі відкрили «Харківські асамблеї» Відкриття XXIII Міжнародного музичного фестивалю «Харківські ассамблеі - спротив злу мистецтвом» відбулося сьогодні, 30 вересня, в малій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

Відкрила фестиваль його художній керівник, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна.

Вона зазначила, що фестиваль існує 25 років. «Він перший і єдиний в нашій незалежній Україні, який твердо стоїть на рейках класичної музики. Наше завдання - зберегти цей фестиваль і дати суспільству впевненість, що поки існує музика Баха, Моцарта, Мендельсона, Гайдна, ніхто не зможе вбити в нас людяність», - підкреслила Тетяна Вєркіна.

Вона також подякувала всім, хто був причетний до заснування і розвитку фестивалю. Особливу подяку Тетяна Вєркіна висловила Харківському міському голові Геннадію Кернесу.

Зазначимо, що «Харківські асамблеї» - єдиний в Україні міжнародний фестиваль, орієнтований виключно на класичне мистецтво. Героєм нинішніх «Харківських асамблей» став Фелікс Мендельсон Бартольді. У програмі фестивалю майже весь спектр його творчості: симфонії, ораторіальні твори, увертюри, твори для фортепіано, скрипки, віолончелі, духових інструментів, ансамблів різного складу, камерного оркестру, вокальна музика, а також прем'єрні в Україні покази двох концертів для фортепіано з оркестром.
 
Гостями фестивалю стали такі музиканти: диригент і скрипаль Юрій Насушкін (Іспанія-Україна), диригенти Аллін Власенко (Україна) і Дмитро Лісс (Росія), віолончеліст Денис Северин (Швейцарія), піаністи Вольфганг Манц (Німеччина), Лідія Стратулат (Іспанія) і Андрій Кутасевич (Київ), валторніст Жан-П'єр Беррі (Франція-Швейцарія), скрипаль Антон Холоденко (Франція). Вперше приїдуть до Харкова гості з Німеччини Петер Розенберг (скрипка), Юлія Ремпе (сопрано), диригент Гвідо Румштадт. Також в Харкові чекають виступи трубача Жерара Метрайе (Швейцарія) і піаністки Пауліни Тукиайнен (Фінляндія).
 
Крім того, в рамках фестивалю пройде науково-практична конференція на тему «Фелікс Мендельсон Бартольді: культурні ініціативи і художні пріоритети».
 
У концерті на відкритті фестивалю виступили симфонічний оркестр і хор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського та молодіжний оркестр «Слобожанський».
 
Зазначимо, що концерти пройдуть в університеті мистецтв, оперному театрі, Будинку органної та камерної музики. З програмою заходів можна ознайомитися тут.

Фестиваль проходить за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини