В оперному театрі відкрили «Харківські асамблеї»
28 вересня 2017 20:24 Культура
В оперному театрі відкрили «Харківські асамблеї» XXIV Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї - противлення злу мистецтвом» відкрився сьогодні, 28 вересня, у Великій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

В ході святкового відкриття зачитали привітання Харківського міського голови Геннадія Кернеса. «Протягом довгого часу цей фестиваль стає неабиякою подією мистецтва і презентує перлини світової культурної спадщини, демонструє високий професіоналізм його учасників і є резонансною подією в світі. Харків може пишатися тим, що цей фестиваль відкрив дорогу у велике музичне життя талановитій молоді з різних країн. Бажаю всім його учасникам натхнення, яскравих вражень і нових творчих звершень», - було сказано в привітанні міського голови.

У свою чергу художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна висловила подяку міському голові за підтримку університету. «Протягом усього життя університету з 2003 по 2017 рік Харківська міськрада, виконком і особисто міський голова Геннадій Кернес допомагали і продовжують допомагати вишу. Є розуміння того, що ми повинні працювати, і ми з задоволенням це робимо для міста. Я вітаю усіх і дякую міському голові!» - сказала ректор ХНУМ.

З нагоди 100-річного ювілею університету мистецтв колективу вишу, а також кращим педагогам університету вручили грамоти Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України та Міністерства культури, а також почесні грамоти Харківської міської ради та виконавчого комітету міськради й Подяки Харківського міського голови.

Після урочистої частини відбувся гала-концерт, на якому виступили кращі музичні колективи міста - симфонічний оркестр ХНАТОБ, оркестр Харківської філармонії, молодіжний оркестр «Слобожанський», студентський симфонічний орекстр і хор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського. Крім того, в концерті взяли участь видатні випускники вишу, зокрема, народні артисти України Ольга Чубарєва, Олександр Востряков, заслужена артистка України Оксана Крамарєва, лауреати міжнародних конкурсів Ігор Чернявський та джазмен Юхим Чупахін та інші.

Зазначимо, що цього року гостями «Харківських асамблей» стануть всесвітньо відомі музиканти: диригенти Крістофер Гейфорд (Великобританія), Челсо Атуньєс (Бразилія-Німеччина) і Юрій Насушкін (Іспанія), а також скрипаль Олександр Брусиловський (Франція), віолончелісти Денис Северін (Швейцарія) і Євген Ліфшиц (Німеччина).

Фестивальні заходи пройдуть з 28 вересня по 24 жовтня в театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка, в театрі ім. О. С. Пушкіна, в університеті мистецтв, а також на малій сцені театру ім. Т. Г. Шевченка.

З повною програмою заходів можна ознайомитись тут.

Довідка. «Харківські асамблеї» - одна з найбільших культурних подій в Україні, яка традиційно проходить у Харкові восени, починаючи з 1991 року. Ініціатор та художній керівник фестивалю - народна артистка України, професор, кандидат мистецтвознавства, ректор Харківського національного університету мистецтв, Почесний громадянин міста Харкова Тетяна Борисівна Вєркіна.

Фестиваль проходить за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини