В рамках екологічного проєкту в Харкові зібрали близько трьох тонн батарейок
15 грудня 2021 16:29 Екологія
В рамках екологічного проєкту в Харкові зібрали близько трьох тонн батарейок Результатами проєкту «Нам не до лампочки!», що реалізується у Харкові з весни цього року, поділилися його організатори.

Як повідомила сьогодні, 15 грудня, виконавчий директор громадської організації «Добра воля» Ксенія Тумановська, в рамках проєкту було закуплено 10 контейнерів для облаштування стаціонарних пунктів збору від населення небезпечних відходів (люмінесцентних ламп, ртутних термометрів, батарейок), а також мікроавтобус «Екобус» - мобільний пункт прийому небезпечних відходів та обслуговування стаціонарних контейнерів.

«Вже встановлено вісім із десяти контейнерів, в основному, біля центрів надання адміністративних послуг. За час реалізації проєкту було зібрано понад 25 тис. термометрів, понад 35 тис. люмінесцентних ламп та близько 3 тонн батарейок. Це небезпечні тверді побутові відходи, вони повинні відокремлюватися від звичайного сміття та передаватися на утилізацію. Фактично наш проєкт став відповіддю на запитання суспільства, куди подіти ці предмети», - зазначила Ксенія Тумановська.

За її словами, «Екобус» збирає небезпечні відходи та відвозить їх потім на Дергачівський полігон ТПВ.

Як повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко, для тимчасового зберігання ламп, термометрів та батарейок були придбані спеціальні контейнери.

«Ми підтримали цей проєкт, бо він реально корисний. Вже цього місяця наше підприємство може отримати ліцензію на поводження з небезпечними відходами, а поки що ми їх зберігаємо на полігоні. Надалі плануємо збирати також медичні відходи», - розповів Юрій Суярко.

З маршрутом та графіком руху «Екобуса», місцями розташування стаціонарних контейнерів можна ознайомитись тут.

Проєкт «Нам не до лампочки!» реалізований коштом Громадського бюджету міста Харкова (1,47 млн ​​грн).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини