Відділення пошти стануть доступнішими для маломобільних харків'ян
12 червня 2019 15:43 Місто
Відділення пошти стануть доступнішими для маломобільних харків'ян Харківська міська рада, Благодійний фонд Олександра Грановського та АТ «Укрпошта» домовилися про спільну роботу над інклюзивністю поштових відділень у Харкові.

12 червня у Харківській міській раді підписано тристоронній Меморандум про співпрацю між міською владою, АТ «Укрпошта» та Благодійним фондом Олександра Грановського у сфері створення сприятливих умов у Харкові для маломобільних людей. За словами авторів документа, наслідком його реалізації буде реконструкція чотирьох відділень пошти в Київському районі Харкова (№23, 24, 107 і 108).

За словами міського голови Геннадія Кернеса, найближчим часом депутати міської ради приймуть рішення про зниження орендної плати цих відділень «Укрпошти». «Вони знаходяться в будинках комунальної власності, і це наша стандартна процедура для допомоги та розвитку підприємств. Вільні кошти будуть спрямовані на роботи з реконструкції. А Благодійний фонд подбає про облаштування пандусів, внутрішнє оснащення, впровадження шрифту Брайля на покажчиках, про дитячий куточок тощо», - сказав міський голова.

«Ми всі знаємо, що закон зобов'язує будівельників обладнати всі нові будівлі для маломобільних, незрячих та інших городян з особливими потребами. Це працює. Лідер громадської організації «Креавіта» і член виконкому Олена Шингарьова підтвердить, що все можливе робиться. Але старі будівлі, в тому числі соціальної сфери, залишаються зовсім неприступними або вкрай незручними, навіть якщо незряча людина, візочник або мама з малюком подолають пандус і потраплять всередину. Відділення «Укрпошти», особливо в Київському районі, - у будівлях історичної забудови. Упевнений - кожен, хто сьогодні підписав документ, зацікавлений в його якнайшвидшій реалізації і допомозі людям для повноцінного життя», - зазначив Геннадій Кернес.

Після підписання Меморандуму народний депутат Олександр Грановський розповів, що ця ідея виникла після багатьох звернень та зустрічей з жителями району. «Пошта - це місце активної комунікації: перекази, посилки, пенсії. Крім того, в центральних районах це ще маленькі магазини з газетами і товарами першої необхідності. Там завжди черги, а в ній - пенсіонери, мами з дітьми, тісно, ​​незручно. Я дякую всім, хто швидко все прорахував і оформив у відповідний документ. Термін, який ми беремо, - до кінця літа. Думаю, це правильний, людяний погляд на проблему для реального поліпшення якості життя людей», зазначив депутат.

З боку АТ «Укрпошта» Меморандум підписав генеральний директор підприємства Ігор Смілянський. Він повідомив журналістам, що Харків - перше місто, де реалізується такий проект. «Це великий крок назустріч як для користувачів пошти, так і його працівників. Ми обслуговуємо 6 млн жителів країни і знаємо, що умови в відділеннях залишають бажати кращого. Чотири відділення в Київському районі можуть бути пілотним проектом і прикладом для всіх інших міст», - зазначив він. Крім того, за інформацією підприємства, сьогодні дуже швидко розвивається малий бізнес, пов'язаний з купівлею і продажем в мережі Інтернет, і мами з дітьми, пенсіонери часто користуються послугами пересилання, а значить - зручні для них відділення зможуть підвищити обіг.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини