За позовом міськради суд зобов'язав Кабмін затвердити Єдиний реєстр пам'яток Другої світової війни
22 січня 2020 17:07 Місто
За позовом міськради суд зобов'язав Кабмін затвердити Єдиний реєстр пам'яток Другої світової війни Кабінет Міністрів України зобов'язаний затвердити Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни 1939-1945 років.

Таке рішення ухвалив сьогодні, 22 січня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Харківської міської ради до Кабінету Міністрів України.

Як повідомив заступник директора Юридичного департаменту Костянтин Прокоп'єв, який представляв інтереси Харківської міськради у суді, подання позову до Кабміну обумовлене тим, що, починаючи з квітня 2015 року та до теперішнього часу, уряд не виконав вимоги закону - не затвердив Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни.

За його словами, відсутність цього реєстру перешкоджає здійсненню повноважень, покладених законом на органи місцевого самоврядування у сфері присвоєння імен (перейменування) вулицям, проспектам, іншим об'єктам топоніміки та в сфері увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в тому числі пам'яті маршала Георгія Жукова.

Також Костянтин Прокоп'єв зазначив, що затвердження Єдиного національного реєстру пам'яток Другої світової війни необхідне для того, щоб забезпечити фінансування утримання, охорони та інших заходів щодо цих пам'яток з державного або місцевого бюджетів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини