Звернення міського голови в День пам'яті жертв голодоморів
22 листопада 2014 11:00
Звернення міського голови в День пам'яті жертв голодоморів Звернення Харківського міського голови Геннадія Кернеса з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів
Дорогі харків'яни! 

Сьогодні вранці біля кожного магазину було чути запах свіжоспеченого хліба, як у дитинстві, коли ти мрієш відкусити його хрустку скоринку. Цей запах ні з чим не сплутати, він огортає домашнім затишком, теплим молоком і посмішкою батьків.

Цей запах могли відчувати всі ми, але мільйони людей були позбавлені цього і готові були за нього померти. Тисячі дітей загинули, бо за чиєїсь жорстокої волі у них відняли їжу. Навіть у війну пайок хліба становив заповітних 125 грамів на людину, а в страшні роки голоду і цього позбавили людей. Тільки за п'ять місяців 1933 року Харків втратив сотні тисяч городян. Чи не кожен день в харківських дворах ховали матерів, батьків, дідів, маленьких дітей.

1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роки забрали у нас співвітчизників, пам'ять про яких не викреслити з сердець українців, адже вони здійснили головний подвиг - до останнього боролися за право на життя. Нехай же сьогодні і завжди кожен з нас, проходячи повз прилавок зі свіжим хлібом, згадає про ціну, яку за нього готові були заплатити мільйони. 

Світла пам'ять безвинно загиблим!

Харківський міський голова Геннадій Кернес

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини