АНКАРА, Турецька РеспублікаТериторія:
 1 417 кв. км.


Населення:
 5 млн. чол.


Мова:
 турецька


Анкара - столиця Туреччини, розташована на перехресті жвавих торгових доріг, що пов'язують Європу та Азію, другий за значенням і потенціалу економічний центр Туреччини (після Стамбулу). Її розвиток визначається зручним положенням на транспортних шляхах, наявністю значної кількості державних службовців і студентів, промислових об'єктів, банків і торгових компаній. Знаходячись в центрі країни, Анкара пов'язана прямим залізничним сполученням з найважливішими турецькими містами. Близькість міста до металургійної бази в Карабюке, кам'яновугільним розробкам в Зонгулдаке і великим джерелам сільськогосподарської сировини зумовили розвиток у ньому і передмістях оброблювальної промисловості. Щоб здолати хаотичне розміщення промислових об'єктів в місті, у 1990 була організована перша промислова зона, в якій зосередилося до 80% індустрії Анкари. Місто є другим за значенням фінансово-кредитним центром Туреччини після Стамбулу.


Анкара — одне зі стародавніх міст Малої Азії. Відомий ще з VII століття до нашої ери під грецьким ім'ям Ангіра або Анкіра (Αγκυρα, тобто якір). 13 жовтня 1923 року Анкара була оголошена столицею.


В Анкарі працює мережа початкових, середніх, ліцейних і професійних шкіл, розміщуються багато провідних освітніх і наукових установ, включаючи Анкарський університет (багатопрофільний), Середньосхідний технічний університет, медичний університет Хаджеттепе, педагогічний університет Газі, університет Білкент і ін.


В Анкарі є декілька десятків музеїв. Найбільш відомий з них – Музей Анатолійських цивілізацій, в якому зберігаються фрески з неолітичного міста Чатал-Хююк, хеттські скульптури, предмети побуту хеттів, фрігійців, ассірійців і урартців, знахідки з Гордіону та ін.


На сьогоднішній момент у Анкари 43 міста-партнера, включаючи українські Київ та Харків.


Офіційний сайт http://www.ankara.bel.tr/

Друкувати